Eusebio Poncela


(Eusebio Poncela Aprea)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 15.9.1947

Miesto Narodenia: Madrid, Španělsko,

 

...více

Životopis

Eusebio Poncela je španělský divadelní, televizní a samozřejmě filmový herec, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších herců z období španělského přechodu k demokracii a jejích prvních let.

Narodil se 15. září 1947 v Madridu. Po vystudování herectví začal v polovině 60. let 20. století účinkovat v divadle. Jeho první rolí byla postava ve hře Mariana Pineda. Poté se začal objevovat i v televizi a také filmu. Jeho první filmovou rolí byl snímek FUENTEOVEJUNA z roku 1970. V 80. letech spolupracoval se světoznámými španělskými režiséry jako Pedro Almodóvar (MATADOR, LA LEY DEL DESEO), Carlos Saura (EL DORADO) nebo Pilar Miró (WERTHER). Na přání Adolfa Aristaraina krátce přesídlil do Argentiny, kde působil v jeho divadelní hře a později i filmu MARTÍN (HACHE).

Eusebio Poncela účinkoval v nekonečné řadě her, televizních pořadů i filmů, za které si odnesl slušnou řádku cen. Jistě by stály za zmínku španělské ceny Goya nebo argentinský Stříbrný kondor.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.