Amy Irving


(Amy Davis Irving)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.9.1953

Miesto Narodenia: Palo Alto, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Amy Irving se narodila 10. 9. 1953 v Kalifornii v USA. Pochází z veskrze herecké, nebo lépe umělecké rodiny. Otec Jules je hollywoodský producent, matka Priscilla herečka. V divadle začala účinkovat ještě dříve, než začala chodit do školy. Studovala na profesionální dětské - Children's School, a střední - High School of Music and Art (hudby a umění) v New Yorku.

Po třech letech absolvovala další hereckou průpravu v sanfranciském "American Contemporary Theatre". Její profesionální kariéra byla v první řadě v divadle, a to na jevištích v Los Angeles a New Yorku. Za svůj mimořádný výkon ve hře A.Fugarda: Cesta do Mekky, obdržela v roce 1988 cenu Obie. Hrála v TV seriálech, a posléze se pomalu prosazovala i ve filmu. V roli klavíristky Heidi Schoonover, do které se zamiluje starší kolega, v hudebním melodramatu: Soutěž v režii J. Olianskyho. Zajímavá úloha nešťastně zamilované židovské dívky Hadass, po boku vynikající Barbry Streisand v muzikálu: Yentl jí vynesla nominaci na Oscara v roce 1983, ale star z ní udělala role půvabné cellistky Maude v milostné komedii: Miki a Maude, režie B. Edwards, a... indické princezny Andžulí v historicko-romanticko-dobrodružném TV filmu "Vzdálené vrcholky hor" po boku britského herce Bena Crosse.

K její světové popularitě velice přispělo i to, že byla v letech 1985 - 89 manželkou proslulého režiséra a producenta Stevena Spielberga. Po rozvodu se Spielbergem se seznámila s brazilským režisérem Bruno Barretem, se kterým od 1990 žije, a v jehož politickém dramatu: Přehlídka síly ztělesnila americkou televizní reportérku Kate, která odhalí nečisté praktiky vládních zmocněnců v Portoriku. Její bratr David je režisérem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.