Michele Placido

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 19.5.1946

Miesto Narodenia: Ascoli Satriano, Foggia, Apulia, Itálie

 

...více

Životopis

Michele Placido, ve filmovém světě známý především jako herec a režisér, se narodil 14. května 1946 v italské Apulii. Vystudoval divadelní akademii v Římě a zpočátku také působil pouze na divadelní scéně. Do světa filmu pronikl na začátku 70. let, první hereckou roli dostal ve filmu LIDOVÝ ROMÁN (ROMANZO POPOLARE, režie Mario Monicelli). V roce 1984 ho režisér Damiano Damiani obsadil do role policejního komisaře Corrada Cattaniho v televizním seriálu CHOBOTNICE (La Piovra). Tato role také Placida proslavila, stejně tak jako role ve filmu MERY PER SEMPRE režiséra Marca Risiho. Svojí hereckou kariéru pokračoval například ve filmech PADRE E FIGLIO, UN UOMO PERBENE, SMUTEK PANÍ ŠNAJDROVÉ, KAJMAN (Il Caimano, 2006).

Své první režisérské dílo, film PUMMARO, prezentoval v roce 1990 na filmovém festivalu v Cannes. Následovaly filmy UN EROE BORGHESE, DEL PERDUTO AMORE, OVUNQUE SEI a ROMANZO CRIMINALE. Posledně jmenovaný film, natočený podle románu Giancarla de Cataldo a založený na skutečném příběhu, zaznamenal úspěch nejen v Itálii (Stříbrná stuha za nejlepší film, střih, herecké výkony, produkci a zvuk; David di Donatello za nejlepší scénář, výpravu, kostýmy, kameru, střih, hlavní mužskou roli a speciální efekty), ale byl také nominován na Berlinale. V současosti Michele Placido pracuje na svém novém filmu IL GRANDE SOGNO.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.