Lane Smith


(Walter Lane Smith)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 29.4.1936

Zemřel: † 13.6.2005

Miesto Narodenia: Memphis, Tennessee, USA

Miesto úmrtí: Northridge, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Walter Lane Smith III byl americký filmový herec. Narodil se v roce 1936 v Memphisu, Tennessee. V roce 2005 mu byla diagnostikována skleróza, na kterou v témže roce umírá.

Vystudoval Actor Studio v New Yorku, jako například Al Pacino, Andy Garcia nebo Dustin Hoffman. Po dokončení studia, našel stabilní práci v Newyorském divadle, i přes nespočet televizních a filmových rolí, do konce života hrál ve velkém počtu Broadwayských divadelních her. Za roli McMurphyho ve hře Přelet nad kukaččím hnízdem získal cenu Drama Desk Award.

Debutovým filmovým snímkem Smithe bylo drama MAIDSTONE z roku 1969. Jeho nejznámější filmovou rolí se u nás stalo účinkování v televizním seriálu SUPERMAN, kde si zahrál šéfredaktora Perryho Whita. Dále ho můžete znát z filmu MŮJ BRATRANEC VINNIE, kde si zahrál okresního prokurátora. V Americe na sebe upozornil rolí Richarda Nixona ve filmu FINAL DAYS, za kterou obdržel nominaci na Zlatý glóbus.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.