Brad Pitt


(William Bradley Pitt)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

8.0/10 (2 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.12.1963

Miesto Narodenia: Shawnee, Oklahoma, USA

 

...více

Životopis

Od začátku devadesátých let přitahuje pozornost diváků i médií, ale protože nehýří informacemi ani aférami ze svého soukromí, nezbývá, než si přiznat, že Pitta téměř neznáme.
 
I když dnes nikdo nepochybuje o jeho hereckém talentu, nezapomene přitom ani okomentovat jeho vzhled. Tu tvář už Pittovi nikdo neodpáře, ačkoli tvrdí: „Kašlu na to jak vypadám, a celá ta hysterie okolo mne už mi leze krkem. Nemám nic proti svému tělu ani proti své tváři, ale jestli člověk je nebo není hezký, na tom přece nemá žádnou zásluhu.“ Fakt je, že v začátcích mu vzhled hodně ulehčil. Narodil se v Oklahomě jako nejstarší ze tří dětí silně věřících baptistů. Matka pracovala jako školní psycholog a otec jako manažer dopravní společnosti ve Springfieldu, v rovinatém státě Missouri, kam se rodina brzy po jeho narození přestěhovala. Brad od svých šesti zpíval ve sboru a na springfieldské střední škole vystupoval ve školním pěveckém a divadelním souboru. Kromě toho byl členem golfového, plaveckého a tenisového týmu. Po střední škole ze zapsal na Univerzitu v Missouri a začal se věnovat hned několika oborům: žurnalistice, grafickému designu a reklamě.
 
Dosud spořádaný student chvíli před dokončením školy dostal snad nejšílenější nápad svého života: „Bylo to krátce před absolutoriem a najednou jakoby se mi rozsvítilo! Můžu odejít. Je to tak snadné. Naložíš všechno, co máš do auta, vydáš se na západ a zmizíš.“ Rodině a přátelům tehdy řekl, že bude studovat umění na univerzitě v Passadeně, ale když se svým autem, jemuž říkal Runaroud Sue a třemi stovkami dolarů v kapse dorazil do Los Angeles, netoužil po ničem jiném, než se proslavit jako herec nebo zpěvák. Nejdřív se zkusil živit zpěvem, ale brzy mu došlo, že tento nápad je bez šance. Bydlel s dalšími osmi kluky v jednom bytě a vydělával si jako poslíček, hlídač parkoviště, prodavač hamburgerů a zmrzliny nebo v převleku kuřete získával klienty pro rychlé občerstvení. Mezi kursy herectví dělal šoféra striptérkám a dostával první role v reklamách a v televizi. Jako epizodní postava se hezký mladík objevil v seriálech Jump Street 21 aDallas.
 
Krásný: „Nechci být jenom sex-symbol.“
 
Po několika malých rolích v nedůležitých filmech Cutting Class, Happy Together a Země nikoho na sebe trochu upozornil v televizním kriminálním dramatu Smrt přišla brzy. Při natáčení se seznámil s Juliette Lewis, s níž chodil další tři roky a na konci jejich vztahu si spolu ještě zahráli v Kalifornii (1993). Skutečný start jeho hvězdné kariéry nastal s čtrnáctiminutovým výstupem v Thelmě a Louise (1991), kde si jako neodolatelný zlodějíček v kovbojských botách užije sex s hospodyňkou Thelmou (Geena Davis) a pak ji bezcitně okrade o šest tisíc dolarů. Když se po letech dočkala Thelma a Louise vydání na DVD, nebyl Brad moc rád, že snímek obsahuje původně vystřižené erotické scény. Nejistě zalovil v paměti a poznamenal jen, že bylo natočeno mnoho verzí, že byl neskutečně nervózní, úplně nahý a jen z něj lil pot, ačkoli se ostatní tvářili, jako vždycky, když přišli do práce.
 
Svůj status hollywoodského krasavce zúročil v epickém snímku Teče tudy řeka, kde jej Robert Redford obsadil do role syna presbyteriánského reverenda, jež své syny učí vnímat přírodu. Poté si ve stejném roce zahrál v milostném dramatu Legenda o vášni, kde z něj postava nádherného Tristana s dlouhými vlasy a sladkým úsměvem udělala miláčka žen a v Interview s upírem, kde společně s Tomem Cruisem a Antoniem Banderasem okouzlovali napříč staletími coby ledově krásní upíři.
 
Drsný: „Napadlo vás někdy, že mezi nejlepšími herci na světě není jediný, který by byl klasický krasavec?“
 
V polovině devadesátých let se Brad pokusil setřást image blond anděla: „herecká práce mě naštěstí vždycky vrátí zpět na zem, ale moc rád bych si konečně zahrál nějakého šeredu,“ nechal se slyšet a vzal roli detektiva Davida Millse v temném thrilleru Davida Finchera Sedm, duševně chorého Jeffreyho Goinese v sci-fi thrilleru Terry Gilliama Dvanáct opic (za něj byl dokonce nominován na Oscara), právníka, který se chce pomstít dozorcům z polepšovny (Spáči), teroristu IRA (Tichý nepřítel), drsného rváče (Klub rváčů) nebo vousatého cikánského boxera v gangsterce Guye Ritchieho Podgu(c)k.
 
Dvanáct opic by mu diváci ještě prominuli, protože není nic snazšího, než odložit náročnější film v zapomnění, ale když se objevil nakrátko ostříhaný, s podivnou bradkou a křivými zuby v zaťatých grimasách ve filmu Klub rváčů, byly obdivovatelky jeho nevinného výrazu přímo rozčílené. Nakonec mu ale touhu vypadat, co nejhůře stejně odpustily, protože je ohromil svou ještě dokonalejší postavou. Navíc, poté se vrátil ke svým citlivějším postavám a ztvárnil Heinricha Harrera v Sedm let v Tibetu, kvůli němuž mu byl zakázán vstup na území Číny, ve filmové historii snad nejvíce líbivou Smrt, jež s jeho modrým pohledem a odbarvenými vlasy přímo láká (Seznamte se, Joe Black), krásného a statečného Achilla (Trója) a sympatického darebáka v Mexičanovi a Dannyho parťácích.
 
Citlivý: „Hluboce věřím v lásku a to, proč jsou lidé spolu.“
 
Pro fungující vztah Brad Pitt vyžaduje naprostou upřímnost a schopnost akceptovat partnera takového, jaký je. Jeho partnerka z Legendy o vášni Julia Ormond z něj byla tolik unesená, že prohlásila: „Brad je milý a v podstatě plachý. Nikdy se nesnažil dostat dívku hned do postele, má však pro ženy neodolatelné kouzlo a některé ho doslova pronásledovaly na každém kroku.“ Při natáčení thrilleru Sedm začal chodit se svojí filmovou manželkou Gwyneth Paltrow, v roce 1996 byli oficiálně zasnoubeni, koupil pro ně vilu v blízkosti Hollywoodu, ale pak z dodnes neznámých důvodů následoval rozchod, k němuž Pitt řekl jen: „Zmýlil jsem se.“
 
V roce 1999 se seznámil s hvězdou Přátel Jennifer Anniston a dalších pět let, po které trvalo jejich manželství, svět zaplavovaly tisíce fotek dokonalého páru. Už během manželství s Anniston připomínal, že by dal přednost své ženě, měla-li by jeho práce narušit jejich vztah. O rozpadu jejich vztahu se hodně napsalo a nejčastější teorie připomíná, je Anniston kvůli pracovním nabídkám odkládala dítě tak dlouho až bylo pozdě. Sami ex-manželé však neudali žádný oficiální důvod. Přitom je známo, že ještě než byli rozvedeni, Pitt se při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith sblížil s krásnou kolegyní Angelinou Jolie.
 
Svůj rozvod Brad oslavil výletem s Angelinou a jejím adoptivním synem Maddoxem do kanadského muzea dinosaurů, kde právě natáčel Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Zanedlouho se Jolie s dětmi nastěhovala do Pittovy vily a Brad adoptoval její děti, kambodžského chlapce Maddoxe a etiopskou holčičku Zaharu. Chvíli na to nový pár snů v Africe přivedl na svět společnou dceru Shiloh Nouvel Jolie-Pitt.
 
Mohlo by se zdát, že ledově krásný Brad je již spokojený, má přece rodinu, která mu zřejmě chyběla a na příští rok rozdělaných šest filmů, na druhou stranu se už ale několik let zmiňuje o tom, že by si rád vyzkoušel také jinou profesi. Jeho zájmy zahrnují design a architekturu (grafický design kdysi studoval) a nezapomeňme, že navrhl prsteny pro svoje snoubenky Gwyneth Paltrow a Jennifer Anniston, přičemž replika prstenu pro Jennifer se prodávala za 1000 dolarů a Pitt následně žaloval firmu za zneužití jeho návrhu. Kromě toho už zkoušel navrhovat interiéry, stavby a bytové doplňky. Spolupracuje s manželem Cindy Crawford, milionářem Randem Gerbegem na projektu stylového hotelu a s Georgem Clooneym chtěl dokonce vybudovat celou síť hotelů v okolí Las Vegas. Přes jeho chvilkové pochybnosti o osobním nebo profesním životě bývá považován za hvězdu, jež žije vysněný život smrtelníků.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.