John Turturro


(John Michael Turturro)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 28.2.1957

Miesto Narodenia: Brooklyn, New York, USA

 

...více

Životopis

John se narodil v Brooklynu v rodině Italoamerického tesaře. Hereckou kariéru započal na divadelních prknech. Získal divadelní ceny Obie a Theatre World Award. Ve filmové branži se poprvé objevil ve Scorseseho ZUŘÍCÍM BÝKOVI. Jeho průlom byl asi ve filmu Spikea Lee JEDNEJ SPRÁVNĚ, se Spikem Lee natočil dohromady osm filmů. Celosvětovou popularitu mu ale přinesla asi až práce s bratry Coeny v jejichž MILLEROVĚ KŘIŽOVATCE hrál "padoucha" Bernieho. Za roli Bartona Finka ve filmu BARTON FINK (taktéž Coeni) získal ocenění na festivalu v Cannes.

Za roli Herbieho Stempela obtloustlého Žida ve filmu OTÁZKY A ODPOVĚDI byl nominován na Zlatý Globus. Jeho režijní autobiografický počin MAC získal zlatou kameru v Cannes. Mezi jeho další výrazné role patří Jesus Quintana z BIG LEBOWSKI (Coeni) kde hrál potrhlého hráče bowlingu který chodí v "růžovém oblečku" a jeho čištění bowlingových koulí bylo skutečně k popukání.

John je opravdu všestranný herec a má dost odlišné role od operního pěvce Danteho z filmu MUŽ KTERÝ PLAKAL ,kde si zahrál po boku Johnnyho Deppa se kterým se později setkal ještě v TAJEMNÉM OKNU, přes Kolumbijského kriminálníka v PROTIÚDERU po cholerického Chucka v "Sandlerovce" KURS SEBEOVLÁDÁNÍ. Inu doufám že s Johnem uvidíme ještě spoustu filmů.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.