Jack Warden


(John H. Lebzelter)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 18.9.1920

Zemřel: † 19.7.2006

Miesto Narodenia: Newark, New Jersey, USA

Miesto úmrtí: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Jack Warden se narodil 18. září 1920 v Newarku (New Jersey), ale vyrůstal u prarodičů v Louisville v Kentucky, kde také maturoval na Du Pont Manuel High School. Stal se profesionálním boxérem a ve welterově váze pod jménem Johnny Costello odboxoval 13 zápasů , ale za velmi málo peněz. Takže než vstupil v roce 1938 do námořnictva (NAVY), živil se jako vyhazovač v nočním klubu, nebo jako plavčík. Po třech letech v Číně u Yangtze River Patrol narukoval k parašutistům (United States Merchant Marine), kde působil po zbytek války.

Po 2. světové válce vystudoval herectví v New Yorku a brzy se uplatnil na divadle (v zájezdové divadelní společnosti Margo Jonesové v Dallasu) a v televizi. Střídavě působil na Broadwyi a na regionálních scénách. Svůj filmový debut si odbyl ve snímku MUŽ S MÝM OBLIČEJEM (r. E. Montagne, 1951). V letech 1952 - 1955 působil v seriálu MR. PEEPERS. Průlom v kariéře znamenala role porotce č. 7, v soudním dramatu podle TV hry Reginalda Rose DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ (r. S. Lumet, 1957). Za svou kariéru vytvořil více než sto filmových a TV rolí. Dvakrát byl za své výkony nominován na Oscara: mrzoutský fotbalový trenér Max Corkle ve fantastické komedii NEBE POČKÁ (r. B. Henry, 1978) a podváděný manžel-magnát Lester Carr v komedii o záletnickém kadeřníkovi ŠAMPÓN (r. H. Ashby, 1975). Za ztvárnění postavy fotbalového trenéra George Halase v TV dramatu BRIANOVA PÍSEŇ (r. B. Kulik, 1971)získal cenu Emmy.

Jack Warden se v roce 1958 oženil s francouzskou herečkou Vandou Dupre, se kterou měl syna Christophera. Od roku 1970 žili odděleně, přestože se nikdy nerozvedli. Ve věku 85 let zemřel 19. července 2006 v New Yorku.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.