Johannes Heesters


(Johan Marius Nicolaas Heesters)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.12.1903

Zemřel: † 24.12.2011

Miesto Narodenia: Amersfort, Utrecht, Nizozemsko

Miesto úmrtí: Starnberg, Německo

 

...více

Životopis

Heestersovo holandské jméno neklame: je holandského původu. Pochází z úřednické rodiny. Vychodil obecnou i měšťanskou školu a stal se pak bankovním úředníkem s přesně vymezeným služebním postupem. Tím mohla jeho kariéra skončit. Ale osud chtěl jinak. Heesters měl rád divadlo a rád zpíval. Zpíval jako kluk ve škole, pak v dětském sboru, na kůru, když byl větší i na jevišti jako herecký ochotník. Divadlo ho bavilo víc, než vysedávání v bance. Jednoho dne zasunul své obsáhlé účetní knihy do psacího stolu a řekl mu na shledanou. Odešel k divadlu.

Tento herecký nováček začal jako činoherní herec, trvalo dosti dlouho než si jeho umělečtí představení povšimli toho, že má Heesters pěkný zpěvní hlas a že by to s ním mohli zkusit u operety. Stal se brzy vyhledávaným operetním hercem, jehož hostila přední divadla v Holandsku i Belgii. Zavítal i do střední Evropy a vystoupil s úspěchem pohostinsky v Lidové opeře ve Vídni i jiných městech v Rakousku i Německu.

Jeho hezký zjev zaujal filmové výrobce a byla s ním udělána zkouška do filmu SVÍCNY CÍSAŘOVY, který byl promítán i u nás. Líbil se a byl angažován Ufou na dvě léta. První svoji filmovou roli pro Ufu zahrál ve filmu ŽEBRAVÝ STUDENT v té době Johannes Heesters neznal jediného německého slůvka a musel se tedy slůvko k slůvku doslova nadřít německy. Po dvou letech práce již hovořil plynulou a bezvadnou němčinou. V Německu zdomácněl nejen jako filmový herec ( např. filmy : DVORNÍ KONCERT, KDYŽ ŽENY MLČÍ, GASPARONE, STÁLE JEN TY), ale i jako operetní zpěvák.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.