Michael Winslow


(Michael Leslie Winslow)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 6.9.1958

Miesto Narodenia: Spokane, Washington, USA

 

...více

Životopis

Michael Winslow je americký herec a komik, známý jako "Man of 10,000 Sound Effects", tedy jako "Muž 10,000 zvukových efektů". Dokáže totiž pomocí úst ze sebe dostat realistické zvukové efekty.

Michael Winslow se narodil dne 6. září 1958 Robertu a Verdie Winslowovým na letecké základně Fairchild Air force Base ve Spokane County, ve statě Washington. Je nejmladším ze šesti bratrů. Už odmala zkoušel vydávat z úst různé zvuky. Po dokončení střední školy (Lisa Maile School of Acting, Modeling, and Imaging) poprvé profesionálně vystoupil v coloradském Tulagiho divadle, které připomínalo spíše klub. Pro Michaela Winslowa to byla velice vzrušující zkušenost, jelikož zde hrálo mnoho známých zpěváků a skupin, jako Jimmy Hendrix, The Doors a další.

Vzhledem k tomu, že uměl dokonale napodobit kytaru i zpěv Jimmyho Hendrixe, tak se jednoho dne rozhodl, že předvede lidem, jak dokáže tohoto zpěváka imitovat. Měl obrovský úspěch a od této dobý si řekl, že se stane komikem. Zabalil si kufry a vyrazil do Venice Beach v Los Angeles, kde žil chvíli jako bezdomovec, jelikož neměl peníze. Díky svým hlasovým dovednostem se dostal do televizního pořadu THE GONG SHOW, kde imitoval filmového psa BENJIHO, dále amerického zpěváka a kytaristu Jimmyho Hendrixe a také napodobil píseň "Immigrant Song" od Led Zeppelin. V této show vyhrál $516 a konečně si mohl dovolit jezdit po losangeleských klubech. Všiml si ho Budd Friedman, který ho obsadil v seriálu EVENING AT THE IMPROV. Později přicházely další role a herecká kariéra Michaela Winslowa se začínala postupně rozvíjet.

Nejznámější rolí Michaela Winslowa je bezpochyby role seržanta Larvella Jonese v sérii filmů POLICEJNÍ AKADEMIE, kde také několikrát předvedl svůj hlasový um. Jako jediný z původních herců této série si zahrál v televizním seriálu POLICEJNÍ AKADEMIE. Dále hrál Michael Winslow například ve Sci-Fi komedii Mela Brookse: SPACEBALLS nebo v komedii Joea Danteho: GREMLINS. Ukázal se také v reklamě na americkou pojišťovnu Geico, kde napodoboval zvuk auta.

Nyní žije Michael Winslow ve Winter Garden na Floridě, krajním předměstí Orlanda.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.