R. Lee Ermey


(Ronald Lee Ermey)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 24.3.1944

Miesto Narodenia: Emporia, Kansas, USA

 

...více

Životopis

Ronald Lee Ermey se narodil v kansaském městě Emporio. Jako dospívající měl problémy s zákonem, několikrát byl zatčen a soudce mu dal na výběr dvě možnosti – buď službu u armády nebo vězení. Ronald zvolil první možnost a strávil tak celkem 11 let (1961 – 1972) u námořnictva, z toho 14 měsíců ve válce ve Vietnamu. V roce 1972 odešel kvůli zraněním do vojenského důchodu V témže roce přesídlil na Filipíny, kde začal studovat na univerzitě v Manile kriminologii a drama.

Poprvé se objevil ve filmu právě v době, kdy studoval na univerzitě v Manile. Nejrpve si zahrál v několika filipínských filmech, poté si zahrál instruktora u námořnictva ve snímku THE BOYS IN COMPANY „C“. Poté ztvárnil pilota helikoptéry v akčním válečném dramatu Francise Forda Coppoly APOKALYPSA. Režisér Coppola si Ronalda díky jeho přímým zkušenostem z války ve Vietnamu vybral i jako odborného poradce pro tento svůj film. Během následujících několika let si Ronald zahrál několik menších rolí.

Zlom pro Ronalda nastal až v roce 1987, kdy ho režisér Stanley Kubrick – kterého Ronald zaujal už ve svém prvním filmu - obsadil do role sadistického instruktora - seržanta Hartmana ve svém snímku FULL METAL JACKET. I režisérovi Kubrickovi posloužil Ronald jako odborný technický poradce. Režisér Kubrick dokonce umožnil Ronaldovi napsat si svůj vlastní dialog a do značné míry při natáčení improvizovat, což bylo v jeho filmech raritou. Jak sám Kubrick později uvedl, byl Ronald ve své roli výborný a většinou potřeboval na určitou scénu jen asi dvě až tři klapky – i to bylo u Kubrickových filmů raritou. Ronaldův výkon byl kritiky velmi dobře přijat a Ronald byl za tuto roli nominován na Zlatý Globus pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Od tohoto úspěchu se Ronald objevil v dalších asi 60 filmech, jako například: MISSISSIPPI BURNING, DEAD MAN WALKING, SE7EN, LEAVING LAS VEGAS, LIFE, MAN OF THE HOUSE, TOY SOLDIERS nebo jako ďábelský sadista v TEXASKÉM MASAKRU MOTOROVOU PILOU I a II. Ve vojenských a velitelských rolích se objevil také v několika seriálech jako KIM POSSIBLE, SIMPSONOVI, FAMILY GUY, MIAMI VICE, HOUSE - zde si zahrál otce doktora House, který byl oceněným pilotem nebo v sitcomu SCRUBS. V roce 2009 byl Ronald hostem jednoho z pořadů na kanálu History Channel, který se zabýval historickým vývojem různých zbraní používaných dnešní armádou.

V roce 1975 se jeho manželkou stala přítelkyně Nila, se kterou má již čtyři děti. Z předchozího manželství má další dvě dcery.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.