Robert Addie


(Robert Alastair Addie)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.2.1960

Zemřel: † 20.11.2003

Miesto Narodenia: Londýn, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: Cheltenham, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Britský divadelní a filmový herec Robert Alastair Addie vstoupil do povědomí diváků zejména jako syn krále Artuše Mordred ve filmu EXCALIBUR (1981) a jako sir Guy Gisbourne v televizním seriálu ROBIN HOOD (1984).

Robert vyrůstal ve městě Stroud v hrabství Gloucestershire. Studoval na Marlborough College – a zde vynikal především v jazycích a stal vynikajícím šermířem a lukostřelcem. V šestnácti letech se připojil k National Youth Theatre kde účinkoval dva roky. Roku 1978 odešel studovat na prestižní Královskou akademii herectví (RADA), kde si ho režisér John Boorman vybral do filmu Excalibur. Jelikož byl Robert díky tréninku svého nevlastního otce vynikajícím hráčem póla – nebylo pro něj těžké zvládnout jak jezdecké tak i bojové scény. Metr devadesát vysoký, modrooký blonďák byl však po Excaliburu zaškatulkován do rolí mytologických válečníků a vojáků.

Pamatovat si ho můžete ještě ze seriálů VILÉM TELL a ČERVENÝ TRPASLÍK, nebo jako Piláta Pontského v televizním filmu MARIE, MATKA BOŽÍ. Jeho další filmové role už byly většinou jen malé party. Naposledy se na filmovém plátně objevil ve filmu INTIMITA.

Během svého života se stihnul třikrát oženit, třikrát rozvést a pořídit si tři děti : Alexandra, Alastaira a Kaitlin. Robert Addie zemřel 20. listopadu 2003 na rakovinu plic. Bylo mu 43 let.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.