Michael Ontkean


(Michael Leonard Ontkean)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 24.1.1946

Miesto Narodenia: Vancouver, Britiská Kolumbie, Kanada

 

...více

Životopis

Michael Leonard Ontkean se narodil 24.1.1946 a vyrůstal ve Vancouveru, největším městě nejzápadnější kanadské provincie British Columbia. Jeho rodiči byli Muriel a Leonard, oba herci. První profesionální hereckou zkušenost získal třináctiletý Michael v kanadském televizním seriálu HUDON'S BAY (1959). Michael Ontkean se od dětství věnoval také lednímu hokeji a dokonce se mu podařilo získat hokejové stipendium na Univerzitě v New Hampshiru. Během tří sezón na vysoké škole zaznamenal v 85 zápasech 63 gólů a 111 bodů. Jeho hokejové dovednosti se mu v budoucnu jistě vyplatily i na poli hereckém.

Ve Spojených státech si nejprve zahrál v malých rolích v několika seriálech, větší roli pak dostal v seriálu THE ROOKIES (1972), ve kterém se objevil ve 47 epizodách. Hokejové dovednosti mohl zúročit v černé komedii NAKLÁDAČKA (1977) z hokejového prostředí, v němž si zahrál po boku Paula Newmana jednoho z hokejistů. V roce 1980 dostal možnost zahrát si jednu z hlavních rolí v seriálu WILLIE & PHIL. V průběhu 80. let se dále objevil například ve filmech MAKING LOVE (1982), KREV TĚCH DRUHÝCH (1984) s Jodie Foster, JUST THE WAY YOU ARE (1984) nebo KLÁŘINO SRDCE (1988) s Whoopi Goldberg.

V roce 1990 se Michael Ontkean dočkal jedné ze svých nejpamátnějších rolí v kultovním seriálu Davida Lynche MĚSTEČKO TWIN PEAKS (1990). V tomto seriálu ztvárnil postavu šerifa Harryho S. Trumana. Podílel se rovněž na natáčení filmu, který dějově seriálu předchází – TWIN PEAKS: OHNI SE MNOU POJĎ (1992). Scény, ve kterých se objevil však byly vystřiženy a do finální veze se nedostaly.

Michael Ontkean je jednou rozvedený a má dvě dcery se svou druhou manželkou Jamie Smith Jackson, se kterou nyní žije na Havaji. Nadále se objevuje ve filmech i seriálech. Naposledy jsme jej mohli vidět v malé roli ve snímku THE DESCENDANTS (DĚTI MOJE, 2011).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.