Nigel Terry

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 15.8.1945

Zemřel: † 30.4.2015

Miesto Narodenia: Bristol, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Britský herec je svým aristokratickým zjevem přímo předurčen pro role středověkých rytířů. Bohužel na filmovém plátně dosud dostal jen velmi málo prostoru předvést svůj nesporný talent a tak zůstane zřejmě navždy spojován pouze s jedinou postavou – králem Artušem v patrně nejslavnějším zpracování staroanglické legendy EXCALIBUR v režii Johna Boormana.

Nigel zahájil svoji hereckou dráhu na divadle, kde se uplatnil v shakespearovských hrách a dodnes je mnohem častěji k vidění na jevišti než před kamerou. Svůj filmový debut si odbyl v úloze prince Jana v historickém dramatu LEV V ZIMĚ už v roce 1968. Ačkoli si zde zahrál po boku takových veličin jako Peter O´Toole, Katherine Hepburn či Anthony Hopkins, dalších nabídek se nedočkal a na plátno se vrátil až o třináct let později ve zmiňovaném EXCALIBURU.

Po tomto velkém úspěchu získal hlavní roli i v životopisném dramatu CARAVAGGIO režiséra Dereka Jarmana. Ten si Nigela oblíbil a obsadil jej do několika dalších svých projektů (WAR REQUIEM, EDWARD II.). V roce 1994 však Jarman předčasně zemřel a tím jejich spolupráce skončila.

Od té doby se Nigel vrací k filmu jen velmi ojediněle. V menší úloze se objevil třeba v hollywoodském historickém blockbusteru TRÓJA. Daleko více příležitostí získal v televizi. Hostoval v řadě britských i amerických seriálů. Českým divákům bude nejznámnější jím ztvárněná postava Sira Thomase Graye v historicko-dobrodružné sérii COVINGTON CROSS.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.