Robert Lindsay


(Robert Lindsay Stevenson)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 13.12.1949

Miesto Narodenia: Ilkeston, Derbyshire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Robert se narodil jako Robert Lindsay Stevenson v Ilkeston, Derbyshire rodičům Normenovi a Joyce Stevensonovým. Po dokončení školní docházky se Lindsay zapsal do dramatického kroužku na technické vysoké škole v Notinghamu. Přátelé z Notingham Playhouse ho přesvědčovali k herecké dráze. Lindsay byl v roce 1968 přijat na Royal Academy of Dramatic Art (RADA).

První roli dostal v komediálním seriálu GET SOME IN!. Dále se objevil ve čtvrté sérii seriálu BBC THE GOOD LIFE. Pak přišla jeho nejslavnější role revolucionáře Wolfieho Smitha v sitcomu CITIZEN SMITH, který byl vysílán v 70. letech. Také ztvárnil několik rolí v Shakespearových hrách např. v roli Benedicka v Mnoho povyku pro nic, a jako Edmund v Králi Learovi vedle Sira Laurence Oliviera v roce 1983. V poslední době je známý ze seriálu MY FAMILY a JERICHO.

V roce 1974 se oženil s Cheryl Hall, která se později objevila i v sitcomu CITIZEN SMITH. Rozvedli se v roce 1980, kdy začal Lindsayho dlouholetý vztah s herečkou Dianou Weston, se kterou má dceru Sydney Laura Stevenson (*2. dubna 1988). S Dianou Weston se rozešel, kvůli Rosemarie Ford se kterou má dva syny Samuela Lindsay Stevensona (* 18. listopadu 1999) a Jamese Lindsay Stevensona (* 8. dubna 2003). Pár se vzal 31. prosince 2006.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.