Carole Bouquet

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 18.8.1957

Miesto Narodenia: Neuilly-sur-Seine, Francie,

 

...více

Životopis

Francouzská herečka oceněná Césarem, režisérka a modelka, která se od roku 1977 objevila ve více než 40 filmech, se narodila v pařížské části Neuilly-sur-Seine, departementu Hauts-de-Seine.

Známou se stala díky roli Bond girl Meliny Havelockové v bondovce JEN PRO TVÉ OČI (1981). Kromě postavy Bondovy dívky hrála od 80. let v řadě známých evropských snímků. Nejdříve studovala filosofii na pařížské Sorboně, ale přešla na Státní konzervatoř dramatického umění, kde se věnovala oboru herectví u Antoina Viteze. Do povědomí se dostala hned svým prvním filmem. Světoznámý režisér Luis Buñuel jí obsadil do role služky Conchity v surrealistickém dramatu TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY (1977), společně se Španělkou Ángelou Molinovo (obě hrály jednu roli). Následovaly snímky francouzské produkce, kde se objevila po boku Gérarda Depardieu, a to v komedii STUDENÝ BUFET (1979) a dramatu PRAVÝ BŘEH, LEVÝ BŘEH (1984), kde byla za postavu Bebée Sanaquesové nominována na Césara v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. V roce 1985 jí zemřel manžel, producent Jean-Pierre Rassam, se kterým má syna Dimitrije Rassama. Téhož roku hrála ve snímku PODIVNÁ POLICIE (1985) a o čtyři roky později ztvárnila roli princezny Soroyai v triptychu režírovaném třemi slavnými americkými režiséry POVÍDKY Z NEW YORKU (1989). Zahrála si také ve snímku TROP BELLE POUR TOI (1989, PŘÍLIŠ PĚKNÁ PRO TEBE), kterému se dostalo mezinárodního uznání. Za roli Florence Barthélémyové v něm získala Césara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli.

V 90. letech ztvárnila postavy např. v komedii TANGO (1993) vedle Philippa Noireta nebo v dobrodružném filmu ČERVENÝ A ČERNÝ (1997). V tomto období také pracovala jako modelka a tvář firmy Chanel. Podruhé se provdala za Jacquese Liebowitche v roce 1992, manželství poté trvalo čtyři roky. V období 1997-2005 byl jejím životním partnerem herec Gérard Depardieu (2003-2005 zasnoubeni), který se stal opět i partnerem filmovým ve snímku MOST MEZI DVĚMA BŘEHY (1999, Un pont entre deux rives), který také spolurežíroval. Následně se objevila vedle Jeana Rena v akční komedii WASABI (2001). O dva roky později natočila dobrodružný snímek LÍBEJTE SE, S KÝM JE LIBO (2003) a v roce 2005 rodinné drama PEKLO, ve kterém hrála matku vedle Emmanuelle Béart. Jako režisérka natočila filmy LA LUMIERE DE DIEU (2000) a TANNA (2001).

Roku 1999 zasedla v porotě 4. mezinárodního filmového festivalu v Šanghaji. Podporuje organizaci Dětství a úděl, která má ve své náplni pomoc postiženým dětem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.