John C. McGinley


(John Christopher McGinley)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.8.1959

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Malý Johnny C. se narodil v srpnu 1959 v New Yorku. Studoval New York University. Na začátku herecké kariéry zastupoval Johna Turturro v divadelní hře DANNY AND THE DEEP BLUE SEA.

McGinley je dobrý přítel režiséra Olivera Stonea. Přitom se seznámili náhodou. Stone si ho všiml při jednom záskoku a brzy poté ho obsadil do filmu ČETA, což byl počátek jejich spolupráce. Je nejobsazovanějším hercem Stoneových filmů, jedinou vyjímkou je režisérův syn Sean.

V roce 1997 se Johnovi narodil syn Max, který má bohužel Downův syndrom. Pravděpodobně i kvůli tomu McGinley usiloval o roli Dr. Perryho Coxe v seriálu "SCRUBS", což mu umožnilo být synovi stále nablízku. Za roli získal několik ocenění a spoustu lidí nadchnul svým výkonem. TV Guide o jeho roli napsal: "Obsazení mladých herců je přitažlivé, ale McGinley na sebe strhává pozornost v roli temperamentního doktora, který všem sráží sebevědomí. A vám taky." I Johnny C. si vychutnal svou roli, kterou přirovnává ke kombinaci Lou Granta a Louieho De Palma.

Kromě seriálu SCRUBS si zahrál i ve spoustě filmů, jmenujme např. NAROZEN 4. ČERVENCE, SKÁLA, SEDM nebo již zmíněná ČETA. Ovšem objevil se i v horších filmech. Za svou roli v DOMĚ SNŮ a v DIVOČÁCÍCH byl na Razzie Awards navržen na nejhoršího herce ve vedlejší roli. Nakonec však "ocenění" neodbržel.

McGinley je dobrý přítel Johna Cusacka nebo Chrise Cheliose, obránce NHL, což je důvod, proč ve SCRUBS nosí hokejové dresy. Od srpna 2006 je zasnoubený s učitelkou jógy Nichole Kessler. 2. února 2008 se jim narodila dcera Billie Gracy.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.