Eddie Izzard


(Edward John Izzard)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 7.2.1962

Miesto Narodenia: Aden, Jemen,

 

...více

Životopis

Komik, dyslektik, maratónec, transvestita, zbloudilý Python...to jsou všechno přízviska, která se hodí k výstřednímu britskému herci. Plným jménem Edward John Izzard je sice Brit, ale narodil se 7. 2. 1962 v jemenském Adenu, když tam jeho rodiče byli pracovně. Matku ztratil v šesti letech - zemřela na rakovinu. Sklon k veřejnému předvádění se definitivně potvrdil během studií, než se dostal k filmu, proslul jako bavič v divadle a v televizi.

Na plátně se objevil až v roce 1996, v dramatu BOMBA PRO GREENWICH. Během natáčení se spřátelil s Robinem Williamsem. Z mnoha dalších filmů, ve kterých se objevil, jmenujme SAMETOVOU EXTÁZI (1998), VE STÍNU UPÍRA (2000), druhý a třetí díl DANNYHO PARŤÁKŮ (2004 a 2007) a nedávno jako jednoho ze strůjců atentátu na Hitlera ve VALKÝŘE (2008).

Jeho doménou zůstává "bavičství" a je také dobrý imitátor, převážně Jamese Masona a Seana Conneryho. Jeho humor je silně ovlivněn Monty Pythony, zejména bizarním skákáním od tématu k tématu a improvizací. Nějakými scénáři se - tedy alespoň na pódiu - Eddie jako dyslektik zásadně neřídí. V roce 1999 byl hostem televizního speciálu k třicátému výročí založení zmíněné skupiny komiků a John Cleese o něm prohlásil, že byl zbloudilým Pythonem.

Eddie je, jak bylo v úvodu řečeno, znám i svým transvestitismem. Střídavě si pro svá vystoupení vybírá mužské a ženské šaty a prohlašuje, že závidí dívkám jejich ňadra. Když má definovat svoji sexualitu, říká, že se cítí kompletně jako muž, ale navíc ještě z poloviny jako žena. V roce 2009 bez nějaké větší přípravy naběhal mezi britskými a skotskými městy postupně 1 100 mil (po 30 mílích denně) - nikoliv z hecu, ale vydělával tím peníze na charitu. V politice fandí Eddie labouristům a finančně je podporuje. Svůj soukromý život si s ohledem na své blízké udržuje v tajnosti.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.