Jude Law


(David Jude Law)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

7.5/10 (2 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 29.12.1972

Miesto Narodenia: Blackheath, Jižní Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Londýnský rodák, narozený 29.12.1972 má za sebou i přes svůj věk velikou škálu filmů, cen i uznání. Byl vyhlášen nejvíc sexy mužem roku 2004 a dvakrát nominován na Oscara. Ale vezmeme to od začátku...

Jméno dostal podle beatlesácké písničky "Hey Jude", rodiče, oba učitelé, milovali divadlo a možná právě proto začal už ve dvanácti letech studovat herectví. V sedmnácti z herecké školy odešel a po malé roli v krátkém filmu s Ianem Holmem THE TAILOR OF GLOUCESTER si zahrál jednoho z hrdinů soap opery FAMILIES. Ovšem práce na takovém seriálu ho nemohla bavit věčně. Na divadelních prknech měl o moc více prostoru a za hru HROZNÍ RODIČE byl nominován na Olivierovu cenu pro slibné začátečníky. Začal hrát konečně i hlavní role ve filmech.

Po nepříliš známých snímcích SHOPPING, MÁ MĚ RÁD,NEMÁ MĚ RÁD, nebo BENT se dočkal první více uznávané filmové role ve filmu WILDE o osudech stejnojmeného spisovatele, kde si zahrál spisovatelova milence Bosieho. Ne, že by se za ni dočkal nějakých hojných cen, ale bezpochyby ho vynesla zase o krůček výš. Všiml si ho Eastwood (PŮLNOC V ZAHRADĚ DOBRA A ZLA), Niccol (jeho prvotina GATTACA) i Cronenberg (EXISTENZ). Poté přišlo to, na co čekal. TALENTOVANÝ PAN RIPLEY a s ním první nominace na Oscara. Jeho energický Dickie Greenleaf musel okouzlit snad každého a Lawovi se nejspíš začínal plnit sen.

Brzy na to se totiž stal filmovou hvězdou první kategorie. I když si ještě naposled zopakoval hraní v nízkorozpočtovém LOVE,HONOUR AND OBEY, už nikdy víc se do béčkových toků nevrátil. Od té doby si totiž vyzkoušel snad všechny druhy rolí a filmů. Válečné, romantické, dramata, komedie i Sci-fi. Hrál v nich zabijáka (ROAD TO PERDITION), vojáka (NEPŘÍTEL PŘED BRANAMI, COLD MOUNTAIN - druhá nominace na Oscara),robota (A.I.) nebo letce (SVĚT ZÍTŘKA). Oblíbila si ho jak kritika, tak fanoušci. A i když se občas vrací na divadelní prkna, stal se absolutní celebritou, kterou si musí oblíbit snad každý...
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.