Tim Matheson


(Timothy Lewis Matthieson)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 31.12.1947

Miesto Narodenia: Glendale, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Tim Matheson je americký herec, režisér a producent, který se narodil na Silvestra roku 1947 ve městě Glendale v Kalifornii ve Spojených Státech. Je podruhé ženatý, poprvé to bylo s kanadskou televizní a filmovou herečkou Jennifer Leak. V současnosti už čtvrt století žije se svou druhou manželkou Megan Murphy, se kterou má tři děti.

Mathesonova herecká kariéra začla již v jeho 13-ti letech účinkováním v seriálu WINDOW ON MAIN STREET z produkce americké televizní stanice CBS. Od roku 1964 daboval animované seriály JONNY QUEST a SPACE GHOST a zahrál si také po boku slavného Henry Fondy ve filmu TVOJE, MOJE A NAŠE. V 70tých letech účinkoval v řadě televizních seriálů a westernů. Matheson si také zahrál po boku dalších hollywoodských hvězd jako je Kurt Russell v televizní seriálu THE QUEST, John Belushi ve filmu ZVĚŘINEC ČASOPISU NATIONAL LAMPOON či Mel Brooks a Anne Bancroft ve filmu BÝT ČI NEBÝT.

V roce 1989 se Matheson stal spoluvlastníkem právě časopisu National Lampoon, který koupil společně s Danem Grodnikem právě když se magazín dostával do finanční krize, po dvou letech ho však zase prodal. Účinkování v seriálu THE WEST WING mu vyneslo dvě nominace na cenu Emmy. Tim se také pustil do režírování a jeho rukama prošlo více než 15 filmů a seriálů. Jeho zatím poslední počin bylo režírovaní pilotního dílu seriálu COVERT AFFAIR, který měl preiéru v roce 2010 v USA. V současnosti je jeho hlavní náplní režírování seriálu THE GOOD GUYS.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.