Gérard Jugnot

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 4.5.1951

Miesto Narodenia: Paříž, Île-de-France, Francie

 

...více

Životopis

Jeho vskutku dobrácký výraz je znám česko-slovenským divákům především díky SLAVÍKŮM V KLECI. Ale za Gérardem Jugnotem se skrývá další nemalá řádka činností.

Rodák z Paříže, herec, scénárista, režisér a producent je otcem dalšího francouzského herce Arthura Jugnota, kterého zplodil s kostymérkou Cécile Magnan. Je také spoluzakladatelem známé kavárny-divadla s názvem Le Splendide. Spolu s Christianem Clavierem, Thierry Lhermittem a Michelem Blancem dostali nápad na jeho založení na půdě Lycée Pasteur. Nutno říci, že monsieur Jugnot je duší především herec divadelní, mající kořeny v komediálním uskupení Le Splendide.

Několikrát byl nominován na cenu César za nejlepšího herce a také na cenu za adaptaci Moliéra. Za dosavadní filmový vrchol můžeme považovat již zmiňovaný film SLAVÍCI V KLECI, který také sám produkoval. Tento snímek se mimochodem v premiéře objevil na filmovém festivalu v Karlových Varech.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.