Diego Abatantuono

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 20.5.1955

Miesto Narodenia: Milán, Lombardie, Itálie

 

...více

Životopis

Diego Abatantuono je další významnou osobností italského filmu. Jeho matka jménem Rosa pocházela z Como (město v severní Itálii) a otec, Matteo byl z Puglie ("paty" italského poloostrova). Oba rodiče se usadili v Miláně, kde pokračoval Matteo v tradici svého otce a otevřel si obuvnický krámek. Diego se narodil 20. května 1955 v Miláně, přesněji ve Via Carlo Dolci. Diego vystudoval střední školu a poté studoval na Giacomo Leopardi di Milano, škole napůl církevní, napůl klasické státní. Na tuto školu a zejména energického kněze Dona Antonia nemá nejlepší vzpomínky.

Ve druhé polovině šedesátých let začínají svou činnost velké obchodní řetězce a otec jako obuvník začíná mít problémy. Svůj krámek přestavěl později na knihovnu. Diegovi příbuzní Gianni a Angela Bongiovanni byli majitelé slavného klubu Derby v Miláně. Diegova matka zde pracovala jako šatnářka a Diego jako dítě vyrůstal v tomto kabaretu. Rosa Abatantuono zde byla velmi oblíbená, jelikož byla velmi zábavná a krásná. Byla přítelkyní většiny umělců a díky ní, má také dnes Diego sbírku historických fotografií největších jazzových umělců na světě, francouzského šansonu atd. Ze všech svých zkušenosti z dětství a dospívání si uchoval jako divák Derby klubu to nejlepší pro vytváření svých postav. Z období dětství mu zůstává přátelství s hercem Ugo Contim a novinářem Enrico Mentanou.

Diego byl nejprve v divadle zaměstnán jako osvětlovač, pak sám začíná vystupovat jako "terruncello", člověk, který žije v severní Itálii, ale stále si zachovává svůj jižanský přízvuk. Takto začíná svou kariéru jako komik na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Objevuje se vedle velkých komiků, jako Massimo Boldi, Teo Teocoli a Enzo Jannacci.

Před kamerou se poprvé objevuje roku 1976 jako Lucio ve filmu LIBERI ARMATI PERICOLOSI. Roku 1978 hraje v Pozzettově filmu SAXOFONE roli návštěvníka restaurace. V počátcích své kariéry je Diego nepřehlédnutelný svou kudrnatou bujnou kšticí, připomeňme pekaře Cecca, který se dvoří Pině Fantozzi v komedii MALÉRY PANA ÚČETNÍHO. Filmy ve kterých hrál následně získávají velký úspěch. PROMIŇ, ŽE JE TO MÁLO (SCUSA SE E POCO - 1982), GRAND´HOTEL EXCELSIOR (1982), či ARRIVANO I MIEI (1983).

Jeho první dramatická role byl Franco Mattioli v roce 1985 v filmu Pupi Avatiho REGALO DI NATALE. Zde ukázal, že je opravdu nadaným hercem a tento snímek zcela pozměnil vývoj jeho kariéry. Ve stejném roce se setkal s Gabrielem Salvatoresem, který od té doby nejčastěji obsazuje Diega ve svých filmech. Zejména musíme připomenout MEDITERRANEO (1991). Tento snímek, který získal celkově šest různých cen a jedenáct nominací, se stal nejlepším cizojazyčným filmem roku 1992 a „odnesl“ si Oscara. Diego zde hraje Nicola Lorussu.

Roku 2009 je spolu se Sabrinou Ferilli hlavním protagonistou povídkového filmu NOVODOBÁ STRAŠIDLA, kterým Oldoini volně navázal na problematiku lidských vztahů a společnosti uvedených v povídkovém filmu NOVÁ STRAŠIDLA (1977). Rok 2010 přináší film HAPPY FAMILY. Jako Mariso Golfetto se objevuje v roce 2011 v komedii COSE DELL'ALTRO MONDO.

V televizi je Diego známý například z pořadu SCHERZI A PARTE (2004/2005), kde vystupoval s Massimem Boldi a Alessií Marcuzzi. V poslední době hrál například v televizním seriálu IL GIUDICE MASTRANGELO jako Diego Mastrangelo, soudce z Milána, který se vrací do rodné Apulie řešit záhady a zločiny. Diego Abatantuono celou svou kariérou vzdává hold svému severně-jižanskému původu.

Během své kariéry byl Diego zatím pětkrát nominován na David di Donatello Awards (1987, 1991, 1994, 1997 a 2004), jednu nominaci z roku 2001 má také na Zlatý Glóbus. Nejvíce nominací získal na Stříbrnou stuhu a to celkem sedm (1987, 1991, 1992, 1993, 2001, 2003, 2007). Stříbrnou stuhu se mu podařilo třikrát z těchto nominací získat. V roce 1987 za roli Franca Mattioliho ve filmu REGALO DI NATALE . Roku 1993 je to role Maria Tozziho ve filmu PUERTO ESCONDIDO a v roce 2003 film IO NON HO PAURA jako Sergio.

Diego Abatantuono založil vlastní produkční společnost, Film Colorado. Bývalou manželkou je Rita Rabassini, se kterou se rozvedl roku 1987 a mají společně dceru Martu (*1985). Dnes žije Diego již přes dvacet let s Giulií Begnotti a mají spolu dva syny Mattea (*1995) a Marca (*1997).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.