Gordon Scott


(Gordon Merrill Werschkul)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 3.8.1927

Zemřel: † 30.4.2007

Miesto Narodenia: Portland, Oregon, USA

Miesto úmrtí: Baltimore, Maryland, USA

 

...více

Životopis

Na svět přišel jako Gordon Merrill Werschkul v americkém Oregonu. Od mládí se věnoval mnoha sportům, zejména kulturistice. V roce 1944 narukoval během druhé světové války do americké armády. Sloužil zde jako kondiční instruktor a později vykonával funkci vojenského policisty. Dosáhl hodnosti majora a byl propuštěn do civilu v roce 1947. Posléze vystřídal několik zaměstnání. Mimo jiné byl hasičem, záchranářem nebo rozvážel sodovku pro firmu svého bratra.

Roku 1955 byl náhodou objeven Hollywoodskými hledači talentů v jednom lasvegaském hotelu. Okamžitě jim učarovalo Gordonových 191 cm výšky a 19palcové bicepsy. A tak záhy získal svoji první a dost možná nejslavnější filmovou roli – TARZANA. V úloze neohroženého hrdiny nahradil Lexe Barkera alias Old Shatterhanda a v letech 1955-1960 se objevil v celkem šesti tarzanovských snímcích a jednom pilotu k televiznímu seriálu. Během natáčení se potkal na place se svojí první manželkou – herečkou Verou Miles, známou například z Hitchcockova PSYCHA.

Po skončení tarzanovské série se Gordon přestěhoval do Itálie, kde se v 60. letech stal hvězdou sandálových filmů a spaghetti westernů. Z jeho nejznámnějších partů nelze nezmínit Rema z klasického historického snímku ROMULUS A REMUS, kde se potkal se svým velkým přítelem – rovněž bývalým kulturistou Stevem Reevesem, dále nepřekonatelného šermíře Zorra v netradiční adaptaci ZORRO A TŘI MUŠKETÝŘI, nebo ústřední hrdina v koprodukčním westernu BUFFALO BILL. Mohli jsme jej ovšem vidět i v italské komedii Sergia Corbucciho NEJKRATŠÍ DEN. Stejně jako Reeves si vyzkoušel také roli bájného antického hrdiny Herkula.

Naposledy se objevil na plátně v roce 1967. Ovšem v následujících letech byl často hostem televizních pořadů a hereckých autogramiád. Posledních třicet let jeho života je zahaleno tajemstvím. Není vůbec známé kde pracoval (jestli vůbec). Za nevyjasněných okolností se rovněž rozešel s rodinou a dožil údajně v domě jednoho ze svých fanoušků. V roce 2007 podlehl komplikacím po operaci srdce, zcela zapomenutý, ve svých osmdesáti letech.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.