Polly Walker


(Polly Alexandra Walker)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 10.5.1966

Miesto Narodenia: Warrington, Cheshire, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Polly se narodila v anglickém Warringtonu. Její otec Artur vede hotel a její matka Giorgiana je učitelka. Polly má tři další sourozence: sestry Emmu a Hannah a bratra Davida. Svou kariéru začala jako tanečnice, ale zranění, které utrpěla, když jí bylo 18 let, jí donutilo změnit směr. S herectvím začala na londýnském Drama Center, odkud přesídlila do Royal Shakespeare Company, kde ztvárňovala malé role v divadleních hrách, než přišly role televizní.

Její herecká kariéra naplno odstartovala v roce 1990, kdy Polly získala titulní roli v televizním snímku LORNA DOONE. Polly na sebe poprvé výrazněji upoutala pozornost o dva roky později, kdy ztvárnila na vlastní pěst jednající Angličanku Annette, členku irské teroristické skupiny, v politickém thrilleru Phillipa Noyceho VYSOKÁ HRA PATRIOTŮ. V témže roce si zahrála lady Caroline Desterovou, odjíždějící z Londýna do Itálie za odpočinkem od všudypřítomných ctitelů, ve filmové adaptaci románu Elizabeth von Arnimové ČAROVNÝ DUBEN. V roce 1993 se objevila v další adaptaci, tentokrát šlo o adaptaci nedokončeného románu Franze Kafky PROCES, ve kterém si Polly zahrála advokátovu hospodyni a milenku Leni, u které hledá pomoc hlavní hrdina, odsouzený bankovní úředník (Kyle MacLachlan). Polly si zahrála rovněž královu milenku Celiu Clemenceovou, se kterou je nucen se oženit mladý lékař Robert Merivel (Robert Downey jr.) v historickém snímku podle románu Rose Tremainové ČAS SMYSLNOSTI z roku 1995 nebo Jane Fairfasovou v milostné komedii podle románu Jane Austenové EMMA (1996).

Další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat, přišly hned v roce 1997, kdy si Polly zahrála Crusoeovu milovanou ženu Mary McGregorovou ve filmovém zpracování dobrodružného románu Daniela Defoe ROBINSON CRUSOE nebo roli Poliny v koprodukčním filmu na motivy Dostojevského románu HRÁČ. V roce 1998 ztvárnila mladou irskou vychovatelku Mary Lavelleovou, která během svého působení guvernantky ve Španělsku na počátku občanské války prožije nejen velkou lásku, ale stane se také svědkem bouřlivých událostí, v historické romanci podle románu Kate O´Brienové KREV ANDĚLŮ. V roce 2002 ztvárnila ženu zákona Paulu Jacksonovou, která hledá usvědčující důkazy proti léčiteli, který je ve skutečnosti vůdcem sekty, ve filmu DIVOKÝ MESIÁŠ. Za roli v tomto snímku byla nominována na cenu Genie pro nejlepší herečku v hlavní roli. O rok později se objevila jako Anne Collinsová v několika epizodách politického krimiseriálu THE STATE OF PLAY. V letech 2005 – 2007 si zahrála v seriálu společností HBO a BBC ŘÍM. Za účinkování v tomto seriálu byla nominována na Satellite Award a také na Zlatý Globus. V roce 2007 jsme ji pak mohli vidět jako Ellis Samuelsovou v seriálu CANE a v roce 2009 v akčním sci-fi CAPRICA. Polly je matkou dvou dětí, a to Giorgia a Delilah.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.