Ken Annakin


(Kenneth Cooper Annakin)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 10.8.1914

Zemřel: † 22.4.2009

Miesto Narodenia: Beverley, Yorkshire, Anglie, Velká Británie

Miesto úmrtí: Beverly Hills, Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Anglický režisér, původním povoláním daňový úředník. Do II. světové války žil střídavě na Novém Zélandu, v Austrálii a v USA, kde se protloukal v různých profesích. Po návratu do Anglie prodával auta a zkoušel také novinařinu. V této profesi ho učarovalo natáčení s kamerou. Za II. sv. války působil jako kameraman a válečný zpravodaj.

Jako režisér poprvé debutoval v 1947 hraným filmem JAK SE LIDÉ ŽENÍ. Natočil téměř 40 filmů, většinou komedie a akční příběhy. Společně s A. Grabtreem, H. Frenchem a R. Smartem se podílel na povídkovém filmu KVARTETO (1948) a opět s H. Frenchem na dalším povídkovém filmu TRIO (1950). Dále spolupracoval s D. F. Zanuckem, B. Wickim a A. Martonem na monumentální filmové rekonstrukci historického dne D vylodění spojenců v Normandii (NEJDELŠÍ DEN 1962). K jeho nezapomenutelným filmům dále patří BÁJEČNÍ MUŽI NA LÉTAJÍCÍCH STROJÍCH (1965). Film byl nominován na Oskara za scénář, na kterém pracoval režisér spolu s Jackem Davisem. Ve stejném roce natočil další monumentální fresku z II. sv. války a to BITVU V ARDENÁCH.

U tohoto režiséra udivuje pestrost žánrů, které točil a mnohé z titulů časem nezestaraly a dodnes je uvádějí televize po celém světě.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.