Erika Eleniak


(Erika Maya Eleniak)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 29.9.1969

Miesto Narodenia: Glendale, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Erika Maya Eleniak se narodila 29.9. 1969 v Los Angeles. Její otec, který má ukrajinské předky, přišel do L.A. z Kanady, aby se stal slavným hercem. Oženil se zde a záhy rozvedl s Eričinou matkou. Jeho sen se mu nezdařil a tak alespoň vytrvale podporoval kariéru své dcery.

Erika se tak už jako malé dítě objevovala v různých reklamách a na konkurzech. Později zahájila velice úspěšnou dráhu modelky. Jako dvanáctiletá zaznamenala veliký úspěch, když si ji Steven Spielberg vybral do epizodní role v dnes již kultovním filmu E.T. – MIMOZEMŠŤAN. Jenže po rychle nabyté slávě následoval pád dolů. Na střední škole Erika propadla alkoholu a drogám a její herecká kariéra se zadrhla. Naštěstí se své závislosti dokázala zbavit a v r. 1987 se mihla v romantické komedii s Brucem Willisem SCHŮZKA NASLEPO.

V roce 1989 pózovala nahá pro Playboy, což notně podpořilo její opětovný vzestup. V tom samém roce navíc získala patrně svoji nejúspěšnější roli – plavovlasé záchranářky Shauni McClainové v televizním seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA. Seriál měl obrovskou sledovanost a z Eriky učinil sexsymbol první poloviny 90. let. Po třech řadách z Pobřežní hlídky odešla (nahradila ji Pamela Anderson) a v r. 1992 si zahrála po boku Stevena Seagala v akčním hitu PŘEPADENÍ V PACIFIKU.

V druhé polovině 90. let přišlo na řadu několik méně povedených snímků a Erika beznadějně uvízla v béčkových vodách a bezvýznamných televizních seriálech. Zda odsud ještě někdy vyvázne je zatím ve hvězdách. 165 centimetrů vysoká kráska žije v současné době v kanadském Calgary. Má pět mladších sourozenců (čtyři sestry a jeden bratr) a po rozvodu s Philipem Gogliou zatím nemá stálého partnera.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.