Sherilyn Fenn


(Sheryl Ann Fenn)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.2.1965

Miesto Narodenia: Detroit, Michigan, USA

 

...více

Životopis

Sherilyn Ann Fenn se narodila 1.2.1965 jako nejmladší ze tří sourozenců do hudební rodiny. Její matka Arlene Quatro hrála v rockové skupině na klávesy a její dědeček Art Quatro byl jazzovým hudebníkem.

V sedmnácti letech se Sherylin se svou matkou přestěhovala do Los Angeles. Od roku 1984 začala pracovat pro televizi a příležitostně také pro film. O rok později získala malou roli v teenagerské komedii JUST ONE OF THE GUYS. Její největší úspěch přišel ale v roce 1990, kdy se objevila v roli Audry Hornové v televizním seriálu MĚSTEČKO TWIN PEAKS Marka Frosta a Davida Lynche. Poté jsme jí mohli vidět v řadě zajímavých filmových projektů, jako ZBĚSILOST V SRDCI od již zmíněného D. Lynche, nebo ve ve filmu O MYŠÍCH A LIDECH od herce-režiséra Garyho Sinise, kde si zahrála po boku Johna Malkoviche. V roce 1993 ztvárnila hlavní roli ve filmovém debutu dcery Davida Lynche Jennifer HELENA V KRABICI, který se díky lehce obskurní atmosféře dočkal ocenění několika filmových kritiků.

Ve volném čase se tato herečka věnuje svému synovi Mylesovi. Jejím koníčkem je cvičení meditativní jógy.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.