Barbara Hershey


(Barbara Lynn Herzstein)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.2.1948

Miesto Narodenia: Hollywood, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Celým jménem Barbara Lynn Herzstein se narodila a vyrůstala v malém bungalovu v Hollywoodu. Už jako malá dívka snila o tom, že se jednou stane herečkou. Její první televizní debut představovall seriál „The Monroes“, ve kterém si zahrála Kathy. V roce 1980 na sebe znovu upozornila rolí herečky Niny Franklin v thrilleru V ROLI KASKADÉRA.

Její nejúspěšnější filmové období nastalo v letech 1986 – 1990. V roce 1986 se objevila po boku Gene Hackmana ve sportovním dramatu HRÁČI Z INDIANY a v témže roce ztvárnila hlavní roli v romantickém komediálním dramatu Woodyho Allena HANA A JEJÍ SESTRY. V letech 1987 a 1988 získala na filmovém festivalu v Cannes dvakrát cenu pro nejlepší herečku a to za roli reportérky a novinářky v dramatech NESMĚLÍ LIDÉ (1987) a ROZDĚLENÝ SVĚT (1988). Ve stejném roce se objevila také v hlavní ženské roli po boku Willema Dafoe v dramatu Martina Scorseseho POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA. V roce 1990 pak získala také cenu Emmy a Zlatý globus za roli nenápadné a rezervované Candy, která se stává podezřelou z vraždy, ve filmu KILLING IN A SMALL TOWN.

O tři roky později si zahrála bývalou manželku Michaela Douglase v kriminálním dramatu Joela Schumachera VOLNÝ PÁD a ve stejném roce si zahrála i v dramatu z období fašismu SWING KIDS. V roce 1997 byla nominována na Oscara a Zlatý Globus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli za film PORTRÉT DÁMY. Opět na sebe upozornila v roce 2001, kdy se objevila v psychologickém dramatu LANTANA, které je vlastně podrobnou studií vztahů čtyř manželských dvojic, jejich tajností a lží. V současnosti se stále věnuje herectví.

Její osobní život je stejně pestrý jako ten herecký. V letech 1969 až 1975 žila s hercem Davidem Carradinem. Z tohoto vztahu se jim narodil syn, kterého pojmenovali Free. On sám si později si změnil jméno na Tom. V roce 1992 se následně provdala za Stephena Douglase, ale jejich manželství vydrželo jen rok. V současnosti žije se svým partnerem, hercem Naveenem Andrewsem, kterého diváci znají ze seriálu Ztraceni.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.