William Smith

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 24.3.1933

Miesto Narodenia: Columbia, Missouri, USA

 

...více

Životopis

William Smith se narodil 24. března 1934 v Columbii ve státě Missouri. Když byl rodinný ranč zničen živelnou pohromou, odstěhovali se Smithovi do Kalifornie. Jejich syn už od svých osmi let vystupoval v různých filmech jako statista. Během války v Koreji sloužil v armádě a za zranění v boji obdržel vyznamenání Purpurové srdce. Koncem padesátých let se vrátil ke studiím na univerzitě v Syracuse a na Kalifirnské univerzitě, ale záhy poté se stal profesionálním hercem.

William Smith má na svém kontě tři sta televizních a celometrážních projektů. Z těch televizních je třeba připomenout především seriály HAWAII FIVE - O, v němž hrál Jamese "Kimo" Carewa, a RICH MAN, POOR MAN, v němž dostal roli Falconettiho. Proslul zvláště jako představitel záporných hrdinů v béčkových snímcích jako RUN, ANGEL, RUN (1969) Jacka Starretta anebo ANGELS DIE HARD (1970) Jacka Comptona. Účinkoval také ve filmech VŽDYCKY ZVÍTĚZIT (Any Which Way You Can - 1980) Buddyho Van Horna, BARBAR CONAN (Conan the Barbarian - 1982) a RUDÝ ÚSVIT (Red Dawn - 1984) Johna Miliuse a ve westernové komedii Richarda Donnera MAVERICK (1994) s Melem Gibsonem a Jodie Fosterovou.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.