Nastassja Kinski


(Nastassja Aglaia Nakszynski)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 24.1.1961

Miesto Narodenia: Západní Berlín, Západní Německo,

 

...více

Životopis

Narodila se v Berlíně dne 24. ledna 1961 jako Nastssja Aglaia Nakszynski, hercům Klausi Kinskému a Ruth Brigitte Tockiové, kteří se však rozvedli už v roce 1968. Jako dítě vyrůstala Nastassja v Berlíně (tehdy západním), Římě, Caracasu, v Mnichově, kde ji také v jejích 13 letech na diskotéce objevila německá herečka Lisa Kreuzer, tehdejší manželka režiséra Wima Wenderse, v jehož filmu CHYBNÝ POHYB (1975) dostala svou první filmovou roli němé dívky Mignon. Z dalších významných Wendersových filmů, ve kterých se Nastassja Kinski objevila, je třeba vyjmenovat PAŘÍŽ, TEXAS (1984) a TAK DALEKO, TAK BLÍZKO! (1993). Kvůli svému účinkování v hororu TO THE DEVIL A DAUGHTER (1976), kde se objevila nahá, ještě před dosažením zletilosti, uváděli americké úřady datum jejího narození jako rok 1959. Dle německých záznamů se však narodila v roce 1961.

Pravě v již zmiňovaném roce 1976 začal její romantický vztah k režiséru Romanu Polanskému, který byl o 28 let starší (a už tehdy byl zaměřen na ne zcela vyzrálé dívky, což se mu později vymstilo), a který ji také přiměl studovat herectví u Lee Strassberga v New Yorském Actors studiu. S Polanského filmovou tvorbou se také váže její největší filmový úspěch a to zisk Zlatého globu v roce 1979 za roli Tess Durbeyfieldové ve filmu TESS natočeného podle románu Thomase Hardyho. Krátce po uvedení tohoto filmu do kin, pořídil známý umělecký fotograf Richard Avedon sérii fotografií nahé Nastassji Kinski jejíž tělo obtáčí obrovský had. Právě tyto fotografie proslavily Nastassju jako jeden ze sex-symbolů 80tých let a přisoudily ji role osudových žen, v nichž se dívčí nevinnost mísí s dráždivě erotickou smyslností.

V roce 1982 se Kinské nabízí další zajímavé role, ze kterých je třeba zmínit postavu cirkusové akrobatky Leily z muzikálu ONE FROM THE HEART, režírované F.F. Coppolou a také roli v populárním hororu KOČÍČÍ LIDÉ. V průběhu osmdesátých let pak střídavě rozdělovala svou činnost mezi Evropu, kde natočila filmy jako MĚSÍC V KANÁLU (1983), HARÉM (1985), TORRENTS OF SPRING (1989), a Spojené státy Americké, kde si zahrála mimo jiné ve filmech EXPOSED (1983), NEVĚRNĚ TVÁ, MARIINI MILENCI (oba 1984) a REVOLUCE (1985).

V 90. letech ji štěstí na kvalitní role začalo opouštět a i když si na nedostatek pracovních příležitostí stěžovat nemůže, tak za zmínku stojí snad jen akční komedie NEBEZPEČNÉ PÁDY (1994) kde si zahrála po boku Charlieho Sheena a drama Mikea Figgise LÁSKA NA JEDNU NOC (1997). V roce 2001 pak v rámci uvedení dramatu AMERICKÁ RAPSODIE navštívila Českou republiku, jakožto oficiální host MFF Karlovy Vary.

10. září 1984 se Nastassja Kinski provdala za egyptského filmového producenta Ibrahima Moussu, s nímž vychovala syna Aljoshu (jehož otcem je Vincent Spano) a dceru Sonju, která je modelka a před pár lety se nechala fotografovat nahá s hadem podobně jako kdysi její matka. Od roku 1991 do roku 1997 pak žila s hudebníkem Quincy Jonesem, s nímž má dceru Kenyu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.