Andy Lau


(Lau Fok Wing)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.9.1961

Miesto Narodenia: Tai Po, Hong Kong,

 

...více

Životopis

Andy Lau ( nebo také Lau Fook-Wing, Lau Tak-Wah, Liu2 De2-Hua2) herec, zpěvák, producent, v dnešní době asi největší ikona asijského filmu a popu se narodil 27. 9. 1961 v Taipo nedaleko Hong Kongu chudé čínské rodině. Ani u nás není neznámý, i když takové popularity jako v Číně a přilehlém okolí, kde platí za nejlépe placeného herce, rozhodně nedosahuje.

Do povědomí diváků se Andy dostal během 80. let nejprve jako seriálová hvězdička. Představil se v seriálu HUNTING a hned nato dostal svou první filmovou roli v ONCE UPON A RAINBOW. V roce 1983 ztvárnil Lau titulní roli v populárním wushu seriálu THE RETURN OF THE CONDOR HEROES a jeho kariéra se rozjela naplno. Andy Lau natočil víc, než 100 snímků a obdržel velké množství cen. K jeho nejzdařilejším filmům patří bezesporu VOLAVKA, příběh policisty, který je infiltrován k mafii a mafiána, který se dostane k policii, kde se setkal s dalším čínský idolem Tony Leungem Chiu –Wai. U nás je Andyho tvář známá hlavně z KLANU LÉTAJÍCÍCH DÝK nebo z historického filmu VÁLKA ROZUMU A CTI(VÁLKA STRATÉGŮ).

Pilný herec a producent je ještě pilnější zpěvák. Dokonce se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako čínský zpěvák ověnčený nejvíce cenami (Karel Gott by mohl závidět). Obdivovatel Roberta de Nira a hráč bowlingu sbírá nákladné starožitnosti a miluje japonská manga.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.