Pei-pei Cheng

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 4.12.1946

Miesto Narodenia: Šanghaj, Čína,

 

...více

Životopis

Narodila se v čínské metropoli Šanghaj 4. 12. 1946. Od dětství se věnovala studiu baletu, tance a bojových umění. Zhruba v polovině 60. let, 170 centimetrů vysokou, pohybově nadanou krásku objevili hongkongští filmaři.

Od té doby se začala objevovat v nízkorozpočtových akčních videosnímcích, kde často ztvárňovala titulní role neohrožených čínských hrdinek. Byla vůbec první ženou, která prorazila v akčním kung-fu žánru a od fanoušků získala přezdívku "The Queen of Swords" (Královna mečů). Asi její nejslavnější rolí byla úloha neporazitelné bojovnice Zlaté vlaštovky ve filmu Hu Kinga u nás uvedeného pod názvem SPOJENÍ SHAOLINŮ.

V r. 1971 se vdala a přestěhovala do Spojených států, ale na americkém kontinentu se do světa filmu nikdy neprosadila. Postupem času začala její kariéra uvadat až se na ni téměř zapomělo.

Nečekaný návrat přišel až v r. 2000, kdy ji režisér Ang Lee svěřil zápornou postavu nebezpečné vražedkyně Nefritové lišky ve velkolepém, několika Oscary oceněném eposu z rané čínské historie TYGR A DRAK. Za tuto roli byla Pei-pei vyznamenána Hongkongskou filmovou cenou. Zdá se tedy, že na stříbrném plátně ještě neřekla své poslední slovo.

Pei-pei Cheng je matkou herečky Eugenie Yuan a zpěvačky Marshy Yuan.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.