Qi Shu


(Li-Hui Lin)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

Herec,   

Narodený: 16.4.1976

Miesto Narodenia: Tchaj-pej, Taiwan,

 

...více

Životopis

Shu Qi, vlastním jménem Hsu Chi se narodila 16.04. 1976 chudé rodině ve městě Sindian City (Taipei). Tato 1,68 metru vysoká krasavice užívá umělecké jméno Lin Li-Hui. Ale známe ji spíše jako Shu Qi. V sedmnácti letech se mladá Hsu Chi přestěhovala do Hong Kongu, kde začala pracovat jako modelka. Objevovala se v pánských magazínech a brzy natočila pod vedením producenta Manfred Wonga několik pornografických filmů, z nichž ke známějším patří například SEX&ZEN 2.

Zlomem v její kariéře bylo obdržení Hong Kongské filmové ocenění za nejlepší doprovodnou herečku. Díky tomu se začala objevovat v tradičních Hong Kongských filmech jako například ve filmu INSTINKT LOVCE. Tam jí už například dělal protějšek Jackie Chan. Roku 1999 připravoval režisér Ang Lee pro Shu roli bojovnice Jen v megafilmu Tygr a Drak, nakonec byla však obsazena čínská herečka Zhang Ziyi.

V roce 2002 se dostala až do Holywoodské produkce, kde byla vidět ve filmu KURÝR po boku herce Jasona Stathama. Dále pak hrála v asijském akčním filmu SMRTÍCÍ ANDÍLCI. V roce 2004 si zahrála v Hong Kongském hororu OKO 2.

Roku 2005 vyhrála nejlepší herecké ocenění Golden Horse Awards za trojroli ve filmu THREE TIMES. V roce 2008 se stala členkou poroty na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.