Michael J. Anderson

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 31.10.1953

Miesto Narodenia: Denver, Colorado, USA

 

...více

Životopis

Michael J. Anderson se narodil roku 1953 v Huronu v Jižní Dakotě v noci na Halloween. Kvůli genetické poruše osteogenesis imperfecta vyrůstal na invalidním vozíku. Po absolvování střední školy cestoval po Americe, zpíval a žil ve svém autě. Poté navštěvoval University of Colorado, kde studoval řadu oborů od filozofie po mikrobiologii.

Po vysoké škole začal pracovat pro Martina Marietta v NASA, kde řešil problematiku počítačových podpůrných systémů raketoplánů. Během té doby natočil dokument LITTLE MIKE, který získal stříbrnou medaili v International Film and Television Awards. Brzy poté se přestěhoval do New Yorku, kde začala jeho filmová kariéra.

Po mnoho let byl Anderson nejvíce známý mezi fanoušky režiséra Davida Lynche, který ho obsadil do seriálu TWIN PEAKS (1990) kde ztvárnil tajemnou postavu ze sna agenta Dale Coopera. S Lynchem také spolupracoval na INDUSTRIAL SYMPHONY NO.1: THE DREAM OF THE BROKENHEARTED (1990). Objevil se rovněž i v celovečerním filmu MULHOLLAND DRIVE (2001). Velké uznání a úspěch získal za roli Samsona v seriálu CARNIVALE (2003) z produkce HBO.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.