Roger Vadim


(Roger Vladimir Plemiannikov)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 26.1.1928

Zemřel: † 11.2.2000

Miesto Narodenia: Paříž, Francie,

Miesto úmrtí: Paříž, Francie

 

...více

Životopis

Roger Vadim, přáteli a rodinou nazývaný pouze Vadim, se narodil sice v Paříži, ale jeho rodné jméno bylo Vladimír Igorevič Plemjanikov. Jméno Roger bylo vyžadadováno francouzskými zákony. Jeho otec byl členem rusko-ukrajinské aristokracie a jeho matka byla francouzská herečka. Dětství strávil Turecku a Egyptě, kde jeho otec působil jako diplomat. Ve 40. letech studoval na Pařížské univerzitě, ale v 19 letech byl vyhozen a začal svou hereckou a scénaristickou kariéru. V roce 1947 napsal svůj román, který ukázal Andrému Gide a ten mu spíš doporučil kariéru u filmu. Začal dělat asistenta režie a spoluscénaristu Marca Allégreta a také působil jako novinář.

Když v roce 1949 uviděl na titulce magazínu Elle fotku Bridget Bardot, okamžitě se do ní zamiloval a v roce 1952 se za ní provdal. Tak začala jejich spolupráce, která vyvrcholila filmem A BŮH STVOŘIL ŽENU. Tento film se stal velkým úspěchem jak pro Vadima tak pro Bridget. Bridget Bardot ho pak opustila kvůli svému kolegovi z tohoto filmu, Jeanu-Luis Trintignantovi. Natočil také první adaptaci slavného románu Choderlose de Laclos NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI. V 60.letech se z Vadima stal člověk, který se obklopoval krásnými ženami a obsazoval je do svých filmů. S Jane Fonda natočil nejdřív LA RONDE a LA CURÉE a v roce 1968 pak kultovní film BARBARELLA. Zůstal velkým milovníkem žen a v roce 1988 natočil v USA remake A Bůh stvořil ženu, ale tento film propadl.

Ve Vadimových filmech se vždy objevovaly krásné ženy a témata spojená se sexem nebo erotikou. V jeho filmech pak hrály sexsymboly doby jako byla Bridget Bardot, Jane Fonda nebo Catherine Deneuve. Byl celkem pětkrát ženatý.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.