Rossy de Palma


(Rosa Elena Garcia Palma de Mallorca)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 16.9.1964

Miesto Narodenia: Palma de Mallorca, Španělsko,

 

...více

Životopis

Rosa Elena García Palma de Mallorca je španělská herečka, zpěvačka a příležitostná modelka známá jako Rossy de Palma. Narodila se 16. září 1964 v Palma de Mallorca na Baleárech.

Na počátku 80. let byla členkou hudební skupiny Peor Imposible, kde učinila své první krůčky na poli hudby a tance. Zároveň pracovala jako číšnice v jednom madridském nočním klubu, kde si jí všiml začínající španělský režisér Pedro Almodóvar. Přemluvil ji, aby přijala nabídku malé role v jeho filmu LA LEY DEL DESEO, a tím začala její herecká kariéra. S Almodóvarem spolupracovala i nadále na projektech jako MUJERES AL BORDE DE UN ATAQUE DE NERVIOS nebo ¡ÁTAME! a i přes svůj extravagantní vzhled pózovala pro uznávané fotografy a módní návrháře, jakým byl třeba Jean Paul Gaultier.

V 90. letech byla za filmy KIKA a LA FLOR DE MI SECRETO nominována na cenu Goya za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a v roce 1998 vyhrála Special Prize na Mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu za film HORS JEU.

Ve Španělsku je však stále příliš spojována se světem Almodóvara, což představuje překážku pro ostatní španělské filmové tvůrce. Ti se na ni dívají s nedůvěrou, a tak tento velký talent zůstává nedoceněný. V posledních letech dostává nabídky i z Francie a podílela se na filmech jako LA FEMME DU COSMONAUTE nebo LE BOULET.

V současné době žije v Paříži se svými dvěma syny a i přes své výrazné rysy v obličeji neuvažuje o plastické operaci - je prý se sebou spokojená.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.