John Ritter


(Jonathan Southworth Ritter)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 17.9.1948

Zemřel: † 11.9.2003

Miesto Narodenia: Burbank, Kalifornie, USA

Miesto úmrtí: Burbank, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Americký herec a komik John Ritter se narodil 17. září 1948 v Burbanku (Kalifornie) jako Jonathan Southworth Ritter do umělecké rodiny. Jeho matka byla herečka Dorothy Fay a otec legendární countryový zpěvák Tex Ritter. Středoškolské vzdělání získal na Hollywood High School a poté začal studovat na Univerzitě jižní Kalifornie obor psychologie a architektura, ale nakonec graduoval v oboru dramatické umění, když po dvou letech změnil zaměření a připojil se do dramatické třídy pod vedením herečky Niny Foch. První herecké zkušenosti získal účinkováním v několika seriálech, jako například "THE WALTONS", nebo "M*A*S*H". Svou hereckou kariéru založil převážně na televizní tvorbě, kde se jeho hlavní doménou staly především seriály. Největší úspěch a popularitu mu vynesla role Jacka Trippera v sitcomu "THREE'S COMPANY". Tato role mu vynesla Zlatý Glóbus i cenu Emmy. Z celé řady dalších rolí v seriálech je u nás známá například postava doktora Madisona ze seriálu "ALLY MCBEALOVÁ", která mu vynesla nominaci na cenu Emmy.

Na filmovém plátně se poprvé objevil v roce 1971 ve dvou snímcích THE BAREFOOT EXECUTIVE a SCANDALOUS JOHN. Následovaly THE OTHER (Ten druhý) a THE STONE KILLER. První větší role přišla v roce 1976 ve snímku NICKELODEON (Bijásek). O dva roky později si zahrál se svou blízkou přítelkyní Jenny Sullivan ve snímku BREAKFAST IN BED a o rok později uplatnil svůj komediální talent v komedii AMERICATHON, kde si zahrál hlavní roli. V dalších letech se převážně na filmovém plátně uplatňoval v komediích, jako THEY ALL LAUGHER (A všichni se smáli), REAL MEN (Opravdoví muži), nebo PROBLEM CHILD (Ten kluk je postrach) a PROBLEM CHILD 2 (Ten kluk je postrach 2). Mimo komedie si zahrál například v dramatu Billy Bob Thorntona SLING BLADE - SMRTÍCÍ BUMERANG. Společně s Billy Bob Thorntonem si zahráli ještě v komedii Terryho Zwigoffa BAD SANTA (Santa je úchyl!), která se stala zároveň posledním představením Johna Rittera na filmovém plátně. Snímek mu byl věnován.

John Ritter byl dvakrát ženatý. Jeho první manželkou byla v letech 1977 - 1996 herečka Nancy Morgan se kterou měl tři děti, Jasona (nar. 1980), Carly (nar. 1982) a Tyler (nar. 1984). Jeho druhou ženou byla od roku 1999 herečka Amy Yasbeck, ale již rok před svatbou se jim narodila dcera Stella. V září roku 2003 při natáčení televizního sitcomu "8 SIMPLE RULES" John Ritter zkolaboval a i přes rychlý převoz do blízké nemocnice Providence Saint Joseph Medical Center zemřel na následky vrozené srdeční vady. Shodou okolností se ve stejné nemocnici i narodil. O necelé dva měsíce ho přežila jeho matka Dorothy Fay, která zemřela 5. listopadu téhož roku v úctyhodném věku 88 let. John Ritter je pochován ve Forest Lawn, Hollywood Hills Cemetery v Los Angeles. Za svůj přínos a úspěch v televizní tvorbě získal v roce 1983 svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy, hned vedle hvězdy svého otce Texe Rittera.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.