Melissa Gilbert


(Melissa Ellen Gilbert)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 8.5.1964

Miesto Narodenia: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Melissa byla adoptována hned druhý den po svém narození rodinou pohybující se v showbusinessu. Její rodiče, Paul a Barbara Gilbertovi, byli herci a její dědeček dokonce režíroval film "The Honeymooners" (Novomanželé na svatební cestě). Dá se říci, že Melissa svým příchodem do rodiny Gilbertů zachránila rodičům manželství, ačkoliv má ještě staršího bratra Jonathana a mladší sestru Saru (ztvárnila Darlene v TV seriálu Roseanne), ale nakonec nic naplat se stejně rozvedli, a to když Melisse bylo 8 let. Velký dopad na dívčino dětství měl tehdy nejen rozvod rodičů a matčino brzké druhé manželství, ale především v 11-cti letech náhlá smrt milovaného otce. Ačkoliv herečka neměla snadné dětství, sama tvrdí, že vše má v životě nějaký důvod a právě zážitky z dětství ji hodně obrnily do dalších let a možná i přispěly k osobnosti, jakou teď je.

Co se týče Melissiina pracovního života, začala ve dvou letech, kdy nafotila a předváděla dětské oblečení, v sedmi letech se z ní již stala jedna z nejvyhledávanějších dětských amerických hereček, stejně jako například Jodie Foster. Odrazovým můstkem Melissiny dětské kariéry se stal film THE LITTLE HOUSE ON THE PRAIRIE (Domeček v prérii), který jí také přinesl první velký úspěch. Ve 14-ti letech se pak herečka objevila ve snímku THE MIRACLE WORKER (Zázračný pracovník) po boku Patty Duke. Známe ji ale také z několika, a to především, televizních filmů, jako je například v našich končinách známá ZOJA, DENÍK ANNE FRANKOVÉ (1980), VRAŽEDNÉ VIDINY-DANIELIN PŘÍBĚH nebo z Hallmarkovky s názvem VOLÁNÍ KRVE.

Ve srovnání s profesionální dráhou herečky byl Melissin osobní život o něco složitější, ačkoliv mnoho se podobající osudům žen, které sama sehrála. Již v teenagerovských letech se Melissin život točil především kolem natáčení a filmových celebrit jako například Demi Moore, Emilio Esteves nebo Rob Lowe, s kterým prožila divoký a mediálně velice publikovaný šestiletý románek. Po rozchodu s Lowem se Melissa seznámila s režisérem Bo Brinkmanem, za kterého se provdala a měla syna Dakotu, manželství se však po pár letech rozpadlo. Později byla herečka představená dalšímu osudovému muži, a to svému nynějšímu manželovi Bruci Boxleitnerovi, se kterým má syna Michaela a je s ním podle všeho velice šťastná.

Kromě toho v roce 1980 získala Melissa Zlatý globus za nejlepší televizní drama "Domeček v prérii" a v listopadu 2001 byla Melissa zvolená nejlepší televizní herečkou roku (Screen Actors Guild President).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.