Paul Guilfoyle

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 28.4.1949

Miesto Narodenia: Boston, Massachusetts, USA

 

...více

Životopis

Narodil se 28.4.1949 v Cantonu v South Bostonu ve státě Massachusetts (potvrzeno z oficiálního amerického serveru). Měří 175 centimetrů, váží 74 kg, je ve znamení býka a je od roku 2006 ženatý.

Rodiče Paul Guilfoyle a Kathleen Mulqueen. S manželkou Lisou Giobbi (choreografka) a dcerou Snowden žijou v New Yorku. Dětství strávil v Bostonu kde vyrůstal. Navštěvoval střední školu Boston College High School a Chestnut Hill. Vystudoval prestižní Yale University a v roce 1977 promoval z ekonomie.

Začínal v divadle na Broadway a byl členem "Experimental Theatre Company" v Bostonu (zahrál si s Al Pacinem v divadelní hře "The Basic Training of Pavlo Hummer").

TV debut přišel v roce 1986 a po něm následoval i filmový debut v "Howard The Duck" (1986). Ve svých začínajících rolích ztvárnil pochybné právníky, zkorumpované policisty a gangstery. Z jeho filmografie můžeme jmenovat třeba: Wall Street, Striptýz, L.A. Přísně tajné, Výkupné, Vyjednavač, ale hlavně CSI: Las Vegas, kde ztvárnil Jimma Brasse. Objevil se ve více než 70-ti filmech.

V roce 2005 se účastnil "Seattle Hockey Challenge" pro charitní dům Ronalda McDonalda. Byl vynikajícím hokejistou a je horlivým hokejovým fanouškem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.