Sarah Jessica Parker

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 25.3.1965

Miesto Narodenia: Nelsonville, Ohio, USA

 

...více

Životopis

Sarah Jassica Parker se narodila jako dcera obchodníka. Vyrůstala spolu se svými osmi sourozenci v Cincinnati, kde se začala věnovat baletu, a posléze v newyorském American Ballet Theatre. Profesionální kariéru zahájila jako osmiletá v TV inscenaci Andersenovy pohádky The Little Match Girl (Děvčátko se zápalkami). V jedenácti letech už debutovala na Broadwayi, kde po dva roky hrála titulní roli v úspěšném muzikálu Annie. Do širšího diváckého povědomí se dostala především díky hlavní roli v oblíbeném TV seriálu ze školního prostředí Square Pegs (1982-83) a jako idealistická státní zástupkyně Jo Ann Harrisová v TV seriálu Equal Justice (1986, Právo pro všechny - ČTV).

Od počátku 90. let si získává stále větší popularitu také ve filmu, kde se prosadila zejména jako představitelka plavovlasých dívek, jejichž citové vztahy k opačnému pohlaví narušují nečekané okolnosti: prodavačka Sandy, která v komedii Příběh z Los Angeles komplikuje milostný život potrhlému meteorologovi (Steve Martin); newyorská učitelka Betsy Nolanová, kterou v komedii Líbánky v Las Vegas těsně před sňatkem prohraje její ženich (Nicholas Cage) v pokeru s gangsterem (James Caan); herečka Dolores Fullerová, milenka smolařského režiséra, scenáristy, herce a producenta (Johnny Depp), v životopisné komedii Ed Wood; rozvážná reklamní scenáristka Gwyn Marcusová, rozčarovaná nevěrami svých bližních v romantické komedii Rapsodie v Miami. Dramaticky vypjatou kreaci, vysoce oceňovanou kritiky, předvedla v úloze promiskuitní a depresemi sužované Callie Cainové, hájící své dítě před adopcí, v TV dramatu podle skutečné události V zájmu dítěte.

Ovšem většině z nás se Sarah dostala do povědomí díky seriálu Sex ve městě, kde jako spisovatelka Carrie Bradshawová řeší problémy nezadaných žen po třicítce. Seriál byl a je stále velice úspěšný. Nejspíš díky němu se Sarah Jassica Parker zapsala jako módní ikona do povědomí všech žen, které se alespoň trochu zajímají o módu. Po sedmileté známosti s hercem Robertem Downeyem jr. se stal 1992 jejím životním partnerem herec Matthew Broderick, za něhož se v květnu 1997 provdala.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.