Powers Boothe


(Powers Allen Boothe)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 1.6.1949

Miesto Narodenia: Snyder, Texas, USA

 

...více

Životopis

Americký filmový a televizní herec a malíř Powers Allan Boothe se narodil a vyrůstal na farmě v Texasu. Akademické vzdělání získal na Texas State University a Southern Methodist University v Dallasu, kde mu byl v roce 1972 udělen titul Master of Fine Arts. Hned potom se Boothe zúčastnil s regionální divadelní společnosti Oregonského Shakespearovského festivalu, kde ztvárnil mimo jiné postavu Jindřicha IV. V roce 1974 debutoval na jevišti divadla v New Yorku ve hře RICHARD III. Průlomem v jeho kariéře bylo účinkování v komediální jednoaktovce LONE STAR, pocházející z Broadwayské produkce Jamese McClura.

Jeho první filmovou„rolí byl bolivijský bandita v legendárním filmu BUTCH CASSIDY AND THE SUNDANCE KID (1969). V 80. letech hrál v několika filmech. Jedním z nejúspěšnějších byl dramatický thriller SOUTHERN COMFORT (OSUDNÝ PRŮZKUM, 1981), kde po boku Keithe Carradina ztvárnil jednu z hlavních rolí, dobrodružný SMARAGDOVÝ LES s ekologickou tématikou (1985), válečné fantasy RUDÝ ÚSVIT (1984), americké akční krimi EXTRÉMNÍ PŘEDSUDEK (1987), ale největšího úspěchu dosáhl v TV tvorbě.

V roce 1980 získal ocenění EMMY za roli reverenda Jima Jonese v TV filmu GUYANA TRAGEDY: THE STORY OF JIM JONES, natočeného podle skutečného příběhu ze 70. let.

Díky svému impozantnímu vzhledu je tento 187 cm vysoký herec obsazován především do rolí autoritativních osobností, vojenských, nebo vládních agentů, nebo duchovních. V nedávné minulosti si zahrál v syrově pojatém westernovém TV seriálu DEADWOOD majitele saloonu a herny - bezohledného Cyruse Tollivera. Boothe v současné době pracuje na přípravě druhého dílu SIN CITY, který má být dokončen v roce 2007. Dále se proslýchá, že má hrát vicepresidenta D.B. Woodsideho v nových dílech seriálu 24 hodin.

V současné době žije s manželkou Pamelou v Los Angeles. Dcera Parisse Boothe si s ním zahrála v několika dílech seriálu DEADWOOD.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.