Corin Nemec


(Joseph Charles Nemec IV)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 5.11.1971

Miesto Narodenia: Little Rock, Arkansas, USA

 

...více

Životopis

Corin Nemec, vlastním jménem Joseph Charles Nemec IV se narodil 5. listopadu 1971 v Little Rocku, Arkansas. Své herecké jméno Corin pochází z jeho přezdívky Corky, kterou mu kdysi dala jeho babička. Ještě v dětství se přestěhoval do Atlanty, teď žije v Kalifornii. Už jako dvanáctiletý účinkoval v seriálu WEBSTER (1983), o tři roky později v SIDEKICKS (1986), malou rolí se blýskl i ve filmu F. F. Coppoly TUCKER: THE MAN AND HIS DREAM (1988). Uznání od kritiků obdržel za svůj poutavý výkon v titulní roli v minisérii nominované na Emmy I KNOW MY FIRST NAME IS STEVEN (1989) a role v dalších méně významných TV filmech na sebe nenechaly dlouho čekat.

Mnohem více na sebe upozornil v TV seriálu PARKER LEWIS CAN´t LOSE (Parker Lewis nesmí prohrát, 1990 - 1993). Kromě tohoto seriálu lze Corina Nemce považovat za televizního veterána - účinkoval mj. v seriálech NYPD BLUE, BEVERLY HILLS 90210 a TALES FROM THE CRYPT, dále si zahrál v THE STAND AND WEBSTER od Stephena Kinga a ve filmech OPERATION DUMBO DROP s Dannym Gloverem a Rayem Liottou nebo DROP ZONE společně s Wesleym Snipsem.

V roce 2001 dostal velkou příležitost v podobě jedné z hlavních rolí v TV kultovním seriálu STARGATE SG-1. Poprvé se objevil v předposledním díle 5. série, kde se diváci smutně rozloučili s jedním z členů SG-1 Danielem Jacksonem. V 6. řadě seriálu se pak stal součástí hlavního týmu SGC zkoumajícího vzdálený vesmír obydlený lidmi a dalšími rasami a chránícího svět před hrozbou Goaldů. Fanoušci si ovšem vynutili návrat oblíbeného Michaela Shankse a tak se musel Corin se seriálem rozloučit.

Nadále pokračuje v již nastolené dráze ryze televizního herce - spatřit jste ho mohli kupříkladu ve filmech MANSQUITO (2005), PARZANIA (2005), BULL RUN (2006) a dalších, či v seriálech CSI: NY (2004), SMALLVILLE (2002) či NAVY NCIS (2007).
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.