Linda Gray


(Linda Ann Gray)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 12.9.1940

Miesto Narodenia: Santa Monica, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Herečka, režisérka a producentka Linda Ann Gray se narodila 12. září 1940 v kalifornské Santa Monice, USA. Se svým otcem hodinářem vyrůstala v Culver City, Kalifornia, kde navštěvovala Notre Dame Academy. V 60. letech se živila jako modelka a k filmovému světu se přiblížila teprve na prahu třicítky, a to zcela atypicky, její štíhlé nohy ozdobily reklamní plakát k slavnému filmu Absolvent (1967).

Kariéru začala v 70. letech hostováním v seriálech MARCUS WELBY, M. D. (1969) a MCCLOUD (1970). V roce 1977 hrála transsexuální modelku v americkém TV seriálu ALL THAT GLITTERS. Ovšem teprve postava Sue Ellen Ewing ve slavné americké "mýdlové opeře" DALLAS (1978 - 1991) ji zpopularizovala na celém světě. Setrvala v roli až do roku 1989, podílela se na této sérii i režijně a získala také nominaci na cenu Emmy 1981za nejlepší ženský herecký výkon. Linda Gray se objevila i v jiných filmech a seriálech - MELROCE PLACE (1992), MODELKY S.R.O. (1994), DALLAS: J. R. SE VRACÍ (1996), DALLAS: VÁLKA EWINGŮ (1998), McBRIDE:TO JE VRAŽDA, MADAM (2005), nikdy však už na obrovskou popularitu 80. let nenavázala. V roce 2001 si zahrála divadelní roli paní Robinsonové z hry Absolvent na West End Theatre. Na rok 2012 se chystá velký comeback kultovního seriálu DALLAS, kde se vrací opět v roli Sue Ellen Ewing.

Linda byla vdaná za Eda Thrashera dlouhých 21 let, nyní jsou rozvedeni. Dnes už 70. letá bruneta je stále velmi atraktivní ženou, vychovala dceru Kehly a syna Jeffa a raduje se z několika vnoučat. Nezahálí ani profesně, vlastní úspěšnou produkční společnost a podílí se na projektu divadelního čtení „Bette Davis Speaks“. V rámci charity propaguje jako vyslankyně dobré vůle OSN v Nikaragui a Indii dokument o zdraví žen a dětí. Momentálně bydlí v Los Angeles.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.