Brooke Adams

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 8.2.1949

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Americká herečka, producentka, režisérka Brooke Adams se narodila 8. února 1949 v New Yorku. Její otec Robert K. Adams byl viceprezidentem rozhlasové stanice CBS, matka Rosalind byla herečkou. Pochází z herecké rodiny, jejíž historie sahá až k prezidentu Johnu Adamsovi. Studovala na prestižní High School of Performing Arts, navštěvovala Institut of American Ballet. Herecky se vzdělávala u Lee Strasberga. Svoji profesionální kariéru zahájila jako šestiletá v broadwayské inscenaci muzikálu E. Y. Harburga, Freda Saida a Burtona Lanea Divotvorný hrnec.

Od šestnácti let Brooke účinkovala v televizi, kde debutovala po boku George C. Scotta v seriálu EAST SIDE/WEST SIDE (1963). Po čtyřapůlletém pobytu ve Španělsku se vrátila na broadwayské scény. Těžiště její herecké práce se během 70. let přesunulo do televize a filmu, kde se však prosadila teprve úlohou mladé dívky Abby, která se v milostném dramatu NEBESKÉ DNY (1978) spolupodílí s jedním mladíkem (Richard Gere) na podvodu, jehož obětí se stane nemocný farmář (Sam Shepard). Remake INVAZE ZLODĚJŮ TĚL (1978) jí přinesl pozitivní recenze. Roli úspěšné TV producentky Lisy Simonové vytvořila jak v jevištním provedení, tak i ve filmové verzi romantické komedie Kevina Wadea KEY EXCHANGE (1985). Hostovala v několika seriálech, mj. KOJAK (1973), POLICE WOMAN (1974), FAMILY (1976), MĚSÍČNÍ SVIT (1985), KŘÍDLA (1992), DOTEK ANDĚLA (1994), MŮJ PŘÍTEL MONK (2002). Vyzkoušela si nezávislé filmové projekty NATANKOVAT, NAJÍST SE A VYSPAT (1992) a paradokument o extrémech boje proti stárnutí MADE-UP (2002).

Na Broadwayi se setkala v roce 1988 s hercem libanonského původu Tonym Shalhoubem, kde společně účinkovali a tato spolupráce úspěšně pokračuje dodnes. V roce 1992 se za představitele Monka provdala a pár spolu vychovává její adoptivní dcery Josie Lyn a Sophii. Starší sestra Brooke Lynne Adams je herečkou, dramatičkou a producentkou. Rodina žije v Los Angeles.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.