Kirk Acevedo


(Kirk M. Acevedo)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 27.11.1974

Miesto Narodenia: Brooklyn, New York, USA

 

...více

Životopis

Kirk Acevedo, americký herec a držitel ceny Alma, se narodil 27. listopadu roku 1974. Jeho rodiče se narodili v New Yorku a se svými dvěma syny, Kirkem a Richardem, žili v Brooklynu. Poté se přestěhovali do Bronxu, kde byli Kirk a jeho bratr vychováváni. Již od dětství byly u Kirka vidět sklony k herectví, například rád improvizoval před svými rodiči ve svých „show“. Dále se účastnil dramatického kroužku, když byl na střední škole.

Po absolvování střední školy LaGuardia, se Kirk zapsal na vysokou školu herectví SUNY. V 90-tých letech získal titul Bakalář umění (BcA.) a krátce potom, když viděl několik jeho spolužáků jak dostali roli v seriálu OZ, se pokusil o to samé a byla mu nabídnuta role vězně a šíleného vůdce gangu, Miguela Alvareze. Za tuto roli byl v letech 1997, 1998, 2000 a 2001 nominován na cenu Alma.

Mezi jeho další účinkování v amerických seriálech patří LAW & ORDER: TRIAL BY JURY, kde se ukázal jako Hector Salazar. Jako SSgt. Joe Toye hrál v sérii HBO produkovanou Stevenem Spielbergem BAND OF BROTHERS. Dále to byly menší role v NYPD BLUE, 24, THE BLACK DONNELLYS a AS THE WORLD TURNS. Zahrál si i v několika celovečerních filmech, mezi nejznámější patří DINNER RUSH, BOILER ROOM, BAIT či INVICIBLE. Aktuálně hraje FBI agenta Charlieho Fracise v mysteriózním seriálu stanice FOX FRINGE.

Zajímavostí je, že má předky v Portoriku a Číně. V roce 1999 vyhrál cenu ALMA za roli ve filmu THE THIN RED LINE. Je také spoluzakladatelem divadelní společnosti The Rorschach Group.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.