Liam Cunningham

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 2.6.1961

Miesto Narodenia: Dublin, Irsko,

 

...více

Životopis

Liam Cunningham se narodil 2. června 1961 v irském Dublinu. Pochází z rodiny římských katolíků o pěti dětech, má tři sestry a bratra. V patnácti nechal školy a začal se živit jako elektrikář. V 80. letech se vydal do Zimbabwe, kde po tři roky obstarával údržbu elektrických zařízení v safari parku a školil místní elektrikáře. Ke kariéře herce ho postrčila až jeho žena Colette, která ho podpořila. Mají spolu dva syny (Liam, Sean) a dceru Ellen. Společně bydlí v Dublinu.

Jeho první filmovou rolí byl policista v dobrodružném filmu INTO THE WEST. Jeho další působení na obrazovce pokračovalo malými rolemi ve filmech: WAR OF THE BUTTONS, A LITTLE PRINCESS, CRACKER-BEST BOYS nebo FIRST KNIGHT, kde ztvárnil jednoho z rytířů kulatého stolu. Průlom nastal ve filmu JUDE, v němž získal jednu z hlavních rolí a zahrál si vedle, tenkrát ještě ne moc známé, Katte Winslett. Následovaly vedlejší role ve filmech POLICE 2020, FALLING FOR A DANCER, SHOOTING THE PAST, WHEN THE SKY FALLS a REVELATION.

Do všeobecného povědomí se dostal díky roli kapitána Ryana v kritikou uznávané hororu DOG SOLDIERS. Od té doby zazářil v několika vysokorozpočtových britských i amerických snímcích. Jmenujme THE LEAGUE OF GENTLEMEN'S APOCALYPSE, THE WIND THAT SHAKES THE BARLEY, THE MUMMY> TOMB OF THE DRAGON EMPEROR, HUNGER, CLASH OF THE TITANS a CENTURION. Jeho nejčerstvější televizní rolí je prezident Richard Tate ve scifi seriálu OUTCASTS stanice BBS One.

Jeho největší vášní kromě svého povolání jsou závody Formule 1. Sám říká, že by si rád jednou zazávodil. Je také výborným tanečníkem.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.