Bebe Daniels


(Bebe Virginia Daniels)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 14.1.1901

Zemřel: † 16.3.1971

Miesto Narodenia: Dallas, Texas, USA

Miesto úmrtí: Londýn, Anglie, Velká Británie

 

...více

Životopis

Vlastním jménem Phyllis Virginia Daniels. Bebe, což byla její dětská přezdívka, používala jako své umělecké jméno. Narodila se v Dallasu 14. ledna 1901 do prostředí show businessu, jejími rodiči byli herečka Phyllis Daniels a divadelní manažer Melville Daniel MacNeal. Zajímavostí je, že její předkové byli pokrevně spřízněni se španělským královským rodem. Na divadelních prknech se poprvé objevila už v 10 měsících, kdy ale přirozeně ještě nemohlo plně vyniknout její nadání.

Ještě v útlém věku se s rodinou odstěhovala do Los Angeles, kde později začala svou filmovou kariéru. Nejdřív se ale zabydlela v divadle, kde vystupovala např. v adaptaci Richarda III. nebo hře The Squaw Man (která byla později zfilmovaná, ale už bez účasti Bebe Daniels). Ve filmu se poprvé objevila v osmi letech díky snímku THE COMMON ENEMY. Následovala role známé postavy Dorothy Gale v krátkém filmu THE WONDERFUL WIZARD OF OZ. V letech 1914-1919 pak měla možnost působit jako filmová partnerka známého komika Harolda Lloyda (s nímž měla i milostný vztah) ve velkém množství jeho komedií, např. ze série LONESOME LUKE (Osamělý Luke).

Po ukončení spolupráce s Haroldem Lloydem se rozhodla posunout svou kariéru dál a objevila se v několika snímcích úspěšného režiséra Cecila B. DeMille. Během 20. let si pak zahrála ve velkém množství filmů, z nichž mezi nejvýznamnější patří např. MONSIEUR BEAUCAIRE, MISS BLUEBEARD nebo THE MANICURE GIRL. Za zajímavých okolností vznikl film THE SPEED GIRL z roku 1921, který s ní studio natočilo, aby využilo aféry kolem jejího desetidenního pobytu ve vězení, který si musela odpykat v Orange County v Californii kvůli desítkám nezaplacených pokut za překročení rychlosti při řízení auta. Plakát tohoto filmu ji zobrazuje, jak vychází z vězeňské cely.

Přechod do éry mluvených filmů se jí povedl velmi dobře, když zazářila v muzikálu RIO RITA, který se stal jedním z nejúspěšnějších filmů roku, což ovlivnilo její směřování pro následující období. Na tento svůj úspěch navázala muzikály DIXIANA, LOVE COMES ALONG, REACHING FOR THE MOON a především 42ND STREET. Mezitím pokračovala i v točení úspěšných klasických filmů jako třeba MY PAST, THE MALTESE FALCON, SILVER DOLLAR nebo COUNSELLOR AT LAW. Jejím posledním filmem v USA byl snímek MUSIC IS MAGIC z roku 1935. Zajímavou historkou je incident z poloviny 30. let, který se Bebe přihodil v Chicagu, kde se stala obětí krádeže šperků. Známý místní gangster Al Capone okamžitě prohlásil, že pro dobro neznámého zloděje by bylo nejlepší, kdyby se šperky dámě v pořádku vrátily. To se taky obratem stalo.

Bebe byla už od roku 1930 vdaná za herce Bena Lyona, kteréžto manželství vydrželo až do její smrti. Měla s ním dceru Barbaru a také adoptovala manželova syna Richarda Lyona. Po skončení hollywoodské části její kariéry se s celou rodinou přestěhovala do Anglie, kde spolu se svým mužem zejména vystupovala v rádiu. Za zmínku stojí především populární rádiová show Hi Gang!, podle které pak vznikl i stejnojmenný film. Během druhé světové války se na čas rodina vrátila do Ameriky, ale po jejím skončení se usadila opět v Anglii. Na úplném konci svojí kariéry si ještě zahrála v komediálním seriálu LIFE WITH THE LYONS navazujícím na stejnojmenný film z roku 1954 a jeho pokračování THE LYONS IN PARIS.

Během své kariéry působila okrajově i jako scénáristka a producentka. Za svůj život hrála ve víc než 230 filmech. Zemřela v Londýně ve věku 70 let na krvácení do mozku.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.