Marco Beltrami

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 7.10.1966

Miesto Narodenia: New York, New York, USA

 

...více

Životopis

Marco Beltrami se narodil v Itálii roku 1968, avšak vyrůstal v New Yorku kam se s ním přestěhovali jeho rodiče v roce 1970. Školu dokončil na Brown University. Hudební vzdělání získal na Yale School of Music a USC Thornton School of Music v Los Angeles, kde byl jeho učitelem hudební skladatel Jerry Goldsmith (např. soundtrack k filmu Mumie).

Jeho filmovým debutem byla hudba k filmu DEATH MATCH z roce 1994. V roce 2008 byl nominován na Oscara za hudbu k snímku 3:10 VLAK DO YUMY, kde oživil westernovou hudbu modernějším pojetím. A nominován na Oscara byl také v roce 2010 za film SMRT ČEKÁ VŠUDE. Jeho dalšími významnými hudebními počiny jsou soundtracky k filmům SKANDÁL V KATOLICKÉ ŠKOLE (2002), TERMINÁTOR 3: VZPOURA STROJŮ (2003) nebo SMRTONOSNÁ PAST 4.0 (2007).

Obecně jde říci, že tento nadějný hudební skladatel se specializuje spíše na temnější žánry filmů jakým je například thriller.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.