Joel Goldsmith

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Zemřel: † 29.4.2012

 

...více

Životopis

Skladatel Joel Goldsmith se narodil 19. listopadu 1957 v Los Angeles jako první ze šesti dětí do umělecky založené rodiny. Otec Jerry byl renomovaným skladatelem, matka Sharon byla zpěvačkou, strýc Michael Hennagin se živil také jako skladatel a univerzitní profesor. Během své kariéry nejčastěji spolupracoval se svým otcem – velkým vzorem a hrdinou a skladatelem Neilem Acree. Patřil mezi průkopníky v oblasti hudby k počítačovým hrám, jmenovitě šlo o hru Call of Duty 3 z roku 2006.

Filmovou kariéru zahájil hudebním doprovodem ke sci-fi snímku PAPRSKY SMRTI Z VESMÍRU (1978). Složil svou první symfonickou partituru k Emmerichovu MĚSÍCI 44 (1990), v podobném duchu pokračoval i dále. Proslavil se ale hlavně hudbou k seriálům ze Stargate univerza – HVĚZDNÁ BRÁNA (nominace Emmy 1998), ačkoliv znělku složil David Arnold. V případě HVĚZDNÉ BRÁNY: ATLANTIDY (2004) je autorem znělky i soundtracku (nominace Emmy 2005, 2006). S otcem spolupracoval na hudebním doprovodu pro RUNAWAY (1984), HRÁČI Z INDIANY (1986), H.E.L.P. (1990), STAR TREK: PRVNÍ KONTAKT (1996). Někteří pozorovatelé srovnávají jeho hudbu s otcovou ve smyslu pokračování a zrání, jiní ji považují za zřetelně odlišnou. Naposledy zanechal svůj osobitý rukopis u hororu WAR OF THE DEAD (2011) a pilotního dílu ECHOES (2012).

Kreativní tvůrce je podepsán pod více než 350 epizod Stargate. Při mixování hudby se vždy pečlivě řídil specifickými emocemi v rámci zachování identity a komplexním přístupem k nabídce. Podle jeho slov mu dělal největší problém paradoxně rozpočet a rozsah představ investorů, ostatní už byla jen čistá zábava. V posledních letech přesídlil do kalifornského Hidden Hills, kde si vybudoval vlastní domácí studio. Ve svém domě podlehl těžké nemoci 29. dubna 2012 ve věku pouhých 54 let. Pro fanoušky a kolegy zůstane navždy opravdovým umělcem: „Jeho hudba je atmosférická, epická a emotivní. Krása a srdce v ní obsažené činí dobrodružství v celé sérii vskutku velkolepým. Klid příteli, uvidíme se na druhé straně.“
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.