Pino Donaggio


(Giuseppe Donaggio)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 24.11.1941

Miesto Narodenia: Burano, Itálie,

 

...více

Životopis

Narodil se jako Giuseppe Donaggio na jednom z Benátských ostrovů, Buraně. Vyrůstal v rodině muzikantů a v 10 letech začal hrát na housle. Absolvoval hudební konzervatoř Benedetto Marcello v Benátkách a později konzervatoř Giuseppe Verdiho v Miláně. Ve svých 14 letech si odbyl svůj sólový debut ve Vivaldi koncertu pro italské rádio. Po tomto úspěchu střídmo hrál ve sborech I Solisti Veneti a Solisti di Milano.

V rove 1959 se Pino pomyslně přestal věnovat vážné hudbě a začal ho lákat rock n roll. V té době také přišel jeho zpěvácký debut s Paulem Ankou. Poté začal psát své vlastní písně a získal tak pověst nadaného a prominentního italského hudebníka. V roce 1961 se zůčastnil Sanremo Festivalu se skladbou "Come sinfonia" a dále sklízel úspěch s dlouhou řadou kompozicí zahrnujících i úspěšnou "Il cane di stoffa".

Jeho debut, co se filmové hudby týče, byl ve filmu Nicholase Roega z roku 1973, DON'T LOOK NOW. Poté pracoval na spoustě úspěšných filmů, ať italských či zahraničních. Dalo by se také říct, že Pino je pomyslným dvorním skladatelem Briana De Palmy. Z mnoha jejich společných projektů je dobré zmínit například kingovský horor CARRIE, hitchcockovsky laděný DRESSED TO KILL či úspěšný thriller s Johnem Travoltou BLOW OUT. Mezi jeho další úspěchy lze zahrnout i hudbu k filmům PIRANHA a THE HOWLONG Joe Danteho, snímkům TRAUMA a TWO EVIL EYES Daria Argenta a mnoho dalším.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.