Jerry Fielding


(Joshua Feldman)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 17.6.1922

Zemřel: † 17.2.1980

Miesto Narodenia: Pittsburgh, Pennsylvánie, USA

Miesto úmrtí: Toronto, Ontario, Kanada

 

...více

Životopis

Jerry Fielding se narodil v roce 1922 v Pittsburghu v USA. Od mládí se zajímal o hudbu. Možná diky tomu, že po celou dobu dospívání měl výborného učitele v osobě Maxe Atkinse ze Stanley Theater Orchestra. Atkins seznámil Fieldinga, kterému tehdy ještě nebylo ani dvacet let se skupinou Alvina Reye. Tím okamžikem začala jeho dlouholetá kariéra hudebního skladatele. Na začátku začal Fielding psát pro rádio a televizi a byl vedoucím hudebního programu Groucha Marxe "You Bet Your Life".

Brzy se mu podařilo udělat doslova revoluci v do té doby uzavřeném kruhu hudebníků hrajících v televizních orchestrech. Bez váhání zaměstnával černé hudebníky, např. Buddy Coleta nebo Reda Callendera. Po celý svůj život byl nezlomným obhájcem liberální politiky a občanských práv. Podobně jako spousta jiných lidí v branži i on zaplatil za své politické názory a postoje. V polovině 50. let se ocitl na černé listině a Hollywood se pro něho nadlouho uzavřel. Filding se ale nedal odradit a vydal se na další cestu sám a živil se koncertováním.

Teprve po mnoha letech se opět mohl objevit v Hollywoodu. Návrat mu umožnil Otto Preminger, který bez ohledu na stále přetrvávájící předsudky navrhl Fieldingovi, aby napsal soundtrack k filmu ADVISE AND CONSENT (1962). Kromě filmové hudby skládal Fielding i hudbu k televizním seriálům jako např. STAR TREK, MISSION: IMPOSSIBLE či HOGANS´S HEROES. V roce 1966 složil k televiznímu westernu Sama Peckinpaha NOON WINE smutnou hudbu, bez zbytečných příkras. Fildiengovo rostoucí renomé v brzké době potvrdila veliká spousta nabídek, které z tohoto skladatele udělaly opravdu uznávaného Hollywoodského mistra.

Mezi nejznámější díla Jerryho Fieldinga dodnes patří hudba k takovým filmům jako DIVOKÁ BANDA (1969), STRAŠÁCI (1971), ŠTÍR (1973), PSANEC JOSEY WALES (1976), NÁSILNÍK (1976), HLUBOKÝ SPÁNEK (1978), DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU (1979) či ÚTĚK Z ALCATRAZU (1979). Jerry Fielding možná nebyl nejslavnějším skladatelem filmové hudby, ale podle slov mnoha jeho kolegů se kterými spolupracoval to byl naprostý profesionál, na kterého se dalo pokaždé spolehnout a s jeho hudbou vždy počítat. Jerry Fielding zemřel 17. Února 1980 na infarkt.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.